Zdjęcie: Materiały komitetu Rozwój Rzeszowa
Reklama

“Zawsze dla mieszkańców” – to hasło wyborcze Tadeusza Ferenca, prezydenta Rzeszowa. “Miasto przyjazne. Dla Ciebie” – tym kusi Wojciech Buczak, kandydat PiS na prezydenta stolicy Podkarpacia.

Do wyborów samorządowych coraz mniej czasu. 21 października w całej Polsce będziemy wybierać radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów. W Rzeszowie bój o fotel prezydenta stoczy pięciu kandydatów, ale główna walka rozegra się pomiędzy urzędującym prezydentem Tadeuszem Ferencem (Rozwój Rzeszowa), a Wojciechem Buczakiem (PiS). Obaj zaprezentowali swoje nowe spoty wyborcze. Zobaczcie!

Tadeusz Ferenc

 

Wojciech Buczak

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

34 KOMENTARZE

 1. Jakich bulwarów? Już nie ma bulwarów bo Tadek tu bloki buduje i osiedla zamknięte więc sie tam nie kręć bo cie za złodzieja wezmą i zamkną….

 2. Bezpieczne? Coś ty sie chłopie najadł? Nie pamiętasz jak 30 stu kiboli ludzi uczciwych zaatakowało na rynku w biały dzień? Jak dziewczynę zgwałcili na podwisłoczu. Jak w parku gościa zadźgali nożem…. Te bezpieczne czasy już dawno minęły i są nieaktualne. Ile wypadków było bo ludzie wystojo sie w korkach i cisną potem do dechy… I benc. Wypadki non stop straszliwe.

 3. Maurer, klepki ci się pomieszały..?. Jakie “zaangażowanie władz w ochronę środowiska- ekologiczne miasto?… Smród i smog mamy już warszawski co ty wieżysz w jakieś rankingi? Widziałeś jak kominy dymią na całe miasto jaki smród, nie ma czym oddychać w słocinie, budziwoju, rzeszowie koło żwirowni wszędzie siwo od ognisk i kominów a ty mi piszesz że dbają o środowisko? Idź dzisiaj pobiegać wieczorem to se zobaczysz jak sie pożygasz z posmaku ostrej woni palonego plastiku i starych butów.

 4. Zagłosuj se na Ferenca to już na Słocinie zostaniesz bo z tamtąd nie wyjedziesz… Tadek Deweloper tak ci Słocinę rozwinie, ze po bułki bedziesz do Tesco jeździł o godzinie 1:30 w nocy…Bo poza tym zakorkowane bedzie aaa no i rolet też już nie kupuj bo 1 metr od twoich okien wyrosną 30 piętrowe biurowce…Śliczne takie… Więc słońce już cię razić nie będzie, nigdy. Okulary słoneczne se wyrzuć.Jak chcesz mieć próbkę tego jak będzie u ciebie to weź mały taborecik i przyjedź na np Twardowskiego usiądź tam na pół godzinki pomiędzy blokami – jest miejsce , mały stołek sie zmieści…Pomarzyć dobra rzecz….

 5. Anatol, masz 100 procent racji… I podsunąłeś mi świetny klucz jak głosować… Zrobię dokładnie tak jak mówisz – oddam głos na tych, których nie ma na banerach…. Tylko ci jeszcze nie są uwikłani w polityczno deweloperskie układy. Wczoraj zobaczyłem co ten TADEweloperUSZ zrobił nad ścieżką rowerową green velo przy żwirowni bliżej strugu… Ludzie dlaczego wybory są tak późno .?. ! Przecież do tego czasu Rzeszów zostanie bezpowrotnie wysprzedany za srebrniki…Ostatni trawnik i łąka mogąca służyć wszystkim mieszkańcom Rzeszowa do wypoczynku rodzinnego, pikniku nigdy już mieszkańcom nie posłuży…. Sprzedał wszystko na blokowiska. I on mówi, że jest dla ludzi…. Dla rozwoju… Co za obłuda paskudna… Ciekawe czy swój ogródek gdzie rosną choinki też sprzeda deweloperowi aby ten wstawił mu pod oknem 20-sto piętrowy wierzowiec…a z tyłu działki 4-ro pasmówkę. To co dzieje się w Rzeszowie od kilku lat to kryminał jest i w dodatku durni ludzie przyklaskują… Ludziska przecież Ekipa obecna niczego nie wybudowała i nic nie zrobiła… Jedynie wysprzedali bezpowrotnie resztki gruntów miejskich deweloperom a ci zrobili swoje – zbudowali. To samo z drogami…Pytam sie gdzie u diabła jest gospodarz tego betonowego zakorkowanego i zasmrodzonego ogniskami miasta? Na terenie planowanego od 30 lat przebiegu obwodnicy południowej znowu budują nowe dwie szeregówki mimo ze deweloper wie ze zostaną zburzone..za rok lub dwa. (No chyba ze wygra Buczak i to powstrzyma). Najwidoczniej Tadek jedno mówi a drugie robi…. Ciekawe kto zapłaci za te domy odszkodowania i z czyjej puli to pójdzie… Powinna być odpowiedzialność karna za takie Rządzenie… Ciekawe czy jakby mu drogę w ogrodzie puścili to czy by się cieszył z “rozwoju” rzeszowa? Czy byłby zadowolony z włodarzy którzy najpierw wydają pozwolenia na budowe domów i szeregówek i po 4 lub 6 latach je wyburzają bo se tumany przypomnieli ze przecież drogę trzeba… Takiego głupiego i nieudacznego rządzenia nie ma nigdzie indziej. 3 letnie dziecko ma lepszy porządek w swojej szufladzie z gaciami niż Deweloperska zabudowa w Rzeszowie….No chyba ze… Może Tadek ma jeszcze batdziej chytry plan…. Może on te wszystkie blokowiska najpierw pozwolił zbudować …a potem je też wyburzy i przywróci zieleń i parki oraz parkingi i place zabaw.. Hmmmm

 6. Do samorządowych wyborów 2018 pozostało zaledwie kilka dni. Obecnie rządzący w rzeszowskim Ratuszu, to jak w ostatnim roku drugiej kadencji amerykańskiej prezydentury – spadająca kaczka. Tak też się stanie z obecnymi władzami w Rzeszowie, jeśli by nawet udało się im pozostać przy władzy po obecnych wyborach. Dalsze działania lansowane w stylu ostatnich lat to kierunek w stronę czarnodziuryzacji. Co już boli, co już widać: nadmierne zadłużenie miasta, prognozowane na 1 miliard złotych w 2020, przy dochodach własnych poniżej 550 milionów – co dalsze lata obciąża koniecznością spłat – totalny bałagan w planowaniu przestrzennym miasta, niepotrzebne poszerzanie granic, skoro wszystkie niemal wysokościowce powstają w najstarszych granicach z przed 2006 roku, przez lata preferowanie tylko jednego inwestora i jednego sportowca. Tę wyliczankę można by ciągnąć dalej. By zobrazować jak wygląda miasto, wystarczy podać, że przez ostatnie 16 lat zadłużenie rosło o wartość 1 kilograma złota dziennie licząc wszystkie wolne dni od pracy i święta. Rada Miasta w całości milczała poprzez te wszystkie lata, dotyczy to koalicji pro prezydenckiej i opozycji również. Ważnym jest również fakt, że Prezydent członek Sojuszu Lewicy Demokratycznej zawsze występuje pod fałszywą flagą Rozwoju Rzeszowa (faktyczny rozwój odbył się poza miastem- autostrada A 4, droga S 19, Strefa gospodarcza przy lotnisku w Jasionce, Centrum wystawienniczo – kongresowe , samo lotnisko –to są faktyczne czynniki wzrostu miasta).
  Pytanie co dalej. Czas na zmiany, by nie było jeszcze gorzej niż jest. Zamiast istniejącego w Rzeszowie układu politycznego władz poukładanych ze wszystkimi, którzy mogą zabezpieczyć dalsze rządzenie należy:
  Wybory do władz miasta w Rzeszowie – 2018.
  Głosuj na tych, którzy nie zaśmiecają twojej skrzynki pocztowej ulotką, płotu banerem i miejskiej przestrzeni bilbordem, bez względu na to jakie masz sympatie polityczne, na tych którzy w tym mieście nie są jeszcze poukładani z władzami – właśnie przeciw tym, którzy rozwój faktyczny zgodny w wolą mieszkańców maja za nic. To są miejsca z poza pierwszych miejsc na listach tych dotychczas u władzy i opozycji miejskiej .Głosuj na listy komitetów wyborczych, które we władzach jeszcze nie były. Wszelkiej władzy trzeba patrzeć na ręce.

 7. Do Maurer
  Bardzo dobre podsumowanie kampanii wyborczej.Czlowieka ocenic nalezy po czynach a te prezydent Ferenc ma znaczace.Widac to golym okiem na kazdym kroku podczas spacerow po Rzeszowie. ..

 8. Jezelei potrawisz docenic co posiadasz to praktycznie kazda firma w Rzeszowie kozysta z rozwoju miasta. Jezeli sie beton nie podoba to zielone sa Bieszczady. Tyle tylko ze ilosc betonu jest wprost proporcjonalna do ilosci miejsc pracy.

 9. Głosujcie na Ferenca. Niech zabetonuje miasto do końca. Jak będzie blok na bloku stał i ani jeden skrawek zieleni się nie ostanie to wtedy ludzie sami uciekną. Ale jak ktoś ma beton w głowie… jak to mówią swój do swego ciągnie. Najwyższy czas zakończyć układ rzeszowski i oderwać niektórych od koryta. Już niedługo się okaże co mieszkańcy Rzeszowa mają w głowach…

 10. Ferenc za chwilę wybuduje meczet dla uchodźców których sprowadzi, jak UE tylko sypnie kasą.
  Są też inni kandydaci niż tylko ci dwaj. Dlaczego portal o nich mało pisze?

 11. Ani Ferenc ani Buczak nie zdobędzie mojego poparcia. Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta. Miasto potrzebuje nowego młodego prezydenta tak jak w Stalowej Woli a więc wiadomo komu oddam glos. Partia Kukiz Maciek Masłowski

 12. Buczak niżej upaść nie może , niech zakończy ten cyrk co to on nie zrobi gdyż to jego partia najbardziej rzuca kłody prezydentowi Ferencowi w rozwijaniu miasta .Śmiem twierdzić że ten człowiek nie ma elementarnej wiedzy jak zarządzać miastem ,jest taką kukiełką , pacynką którą można sterować. Panie Buczak , Byczak czy jak tam Pana zwą – kończ waść wstydu sobie i innym oszczędź.

 13. Obwodnica zostala uwalona na biurku u wojewody. A jezeli wojewoda chcialby to przepchnac to by to przepchnol a widocznie nie chcial. PIS niema skrupulow lamac konstytucje a tu mia? Nie wiem czy jestes naiwny, czy hipokryta jak ta cala paria?

 14. W spocie PISu mogą i występować nagie hostessy. I tak ludzie pamiętają że to PIS zablokował miastu budowę obwodnicy południowej!

  Co jeszcze mają w “programie”? Burzenie pomnika i symbolu miasta, zablokowanie 26 inwestycji mieszkaniowej (gdzie ci nowi mieszkańcy zamieszkaja?) i park centralny na cudzych działkach. Rozumiem siłą Buczak będzie ojcowizne ludziom odbierał żeby spełnić obietnicę wyborczą?

 15. Olu ja rozumiem że koryto dla Ferenca to pośrednio koryto też dla innych więc nie bujaj w obłokach ze swoimi dywagacjami…
  Jedynym prawym kandydatem jest dla mnie Pan Buczak.

 16. Pan Ferenc ma już lata ale to najlepsze co miastu mogło się przytrafić. Oczywiście za tydzień zagłosuję na Ferenca i Rozwój Rzeszowa.

  Boję się co będzie gdy Go kiedyś zabraknie. I moje miasto dostanie się w ręce takiego Kultysa, Fiołka czy Buczaka. Cała wesoła ferajna szkodników z pisu.

 17. Ferenc będzie miał kiedyś pomnik w Rzeszowie, a jeżeli braknie mu sił to zastąpi go Marek Ustrobiński. Jest sto razy lepszy od Bucaka. Co Ci Bucak zaoferuje zburzenie pomnika? Co załatwi dla Rzeszowa, ten gość nawet prezencji niema, a ni charyzmy jak on ma inwestorów przyciągnąć? Jeżeli Bucak by wygrał a PIS raczej za rok nie będzie miał już władzy to Rzeszów zostanie pogrążony w odmętach otchłani ciemnogrodu.

 18. Pisowcy wy hipokryci!!! Jak macie czelność zamieszczać taki spot reklamowy?!
  Uwaliliście:
  – Obwodnice południową,
  – Budowę sądu,
  – Budowę obiektu sportowego,
  – Blokujecie przez zależność w PKP budowę dworca centralnego.
  Jak macie czelność zamieszczać w spocie, że Wy to zbudujecie? No jak?

 19. Panie Buczak, jest pan w stanie “przebić” obecnego Prezydenta Rzeszowa ? Uwaga, cytuję :-):
  „Dziennik. Gazeta Prawna” uznał, że Rzeszów jest polskim liderem budownictwa mieszkań przez spółdzielnie. W latach 2015-2017 w stolicy Podkarpacia powstało 1168 mieszkań spółdzielczych, gdzie w Warszawie powstało ich nieco pond 1100, a w Lublinie, mieście porównywalnym do Rzeszowa, 400.
  Ranking dziennika „Rzeczpospolita” na najlepszy Samorząd 2018. W kategorii miast na prawach powiatu Rzeszów zajął drugie miejsce. Miasto może pochwalić się zrównoważoną polityką we wszystkich obszarach, a na wyróżnienie może zasługiwać duże zaangażowanie lokalnych władz w ochronę środowiska”. Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, zajął drugie miejsce w rankingu tygodnika „Newsweek” na 15 najlepszych prezydentów polskich miast. Gdy zaczynał swoje rządy w kasie miasta było niecałe 400 mln zł, z czego na inwestycje ok. 50 mln zł. Dzisiaj budżet Rzeszowa przekracza 1,5 mld zł, a pieniądze na inwestycje stanową jedną trzecią budżetu. Ranking “Europolis 2018” przygotowany przez Polityka Insight pokazuje najbardziej obywatelskie miasta w Polsce. Najbezpieczniejsze miasto w Polsce, drugie najszybciej rozwijające się i jedno z najbardziej obywatelskich – taki właśnie jest Rzeszów!Warto też dodać, że Rzeszów został nominowany przez Sejm do dziesiątki najlepiej rozwijających się miast w Polsce”.

Comments are closed.