Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Do 16 wzrosła liczba incydentów związanych ze złamaniem ciszy wyborczej na Podkarpaciu.

Do godz. 14:00 było 14 incydentów, do 18:00 doszły kolejne dwa. – W Sanoku wystawiono plakaty kandydata, w Stalowej Woli postawiono samochód oklejony plakatami kandydata – poinformowała nas wieczorem nadkom. Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji. 

Wcześniej policja była informowana o dwóch incydentach w Mielcu, gdzie w jednym przypadku uszkodzono plakat wyborczy oraz umieszczono przed wejściem do lokalu wyborczego dwie tablice z wizerunkiem kandydata.

– W Krzeczowicach w powiecie przeworskim zerwano plakat wyborczy. W Sanoku członek komisji wyborczej usunął plakaty będące poza lokalem. W miejscowości Wielkie Oczy w powiecie lubaczowskim zerwano plakat wyborczy – wymieniała Marta Tabasz-Rygiel.

Jeszcze wcześniej policja odnotowała zamalowany plakat w Krośnie, w Przeworsku w sobotę ciągu dnia wywieszono plakaty na tablicy ogłoszeń. W niedzielę rano policja informowała o o incydentach: w Przemyślu w trzech miejscach zerwano plakaty kandydatów w wyborach, w Rakszawie k. Łańcuta policjanci legitymowali mężczyznę, który niósł zwinięty plakat.

– Sprawdzamy, czy mężczyzna wcześniej zerwał plakat. W Pawłosiowie na terenie powiatu jarosławskiego uszkodzono kilkanaście plakatów wyborczych różnych komitetów. W Woli Żyrakowskiej w powiecie dębickim uszkodzono 9 plakatów wyborczych – informowała nadkom. Tabasz-Rygiel. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Cisza wyborcza obowiązuje od północy z piątku na sobotę i trwa do niedzieli, do 21:00, czyli do momentu zamknięcia lokali wyborczych. Za złamanie ciszy wyborczej grozi grzywna – nawet w wysokości miliona złotych.

W niedzielę, 13 października, od godz. 7:00 do 21:00 Polacy wybierają 460 posłów i 100 senatorów. Na karcie do głosowania trzeba wstawić znak „X” w kratce obok nazwiska jednego kandydata do Sejmu i jednego kandydata do Senatu.

W lokalu wyborczym dostaniecie dwie karty do głosowania. Na jednej z nich będzie lista kandydatów do Sejmu, na drugiej lista wyborcza do Senatu. Pamiętajcie, by wziąć ze sobą dokument tożsamości.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama