Zdjęcie: Wojtek / Czytelnik Rzeszów News

– Więcej rozsądku i działania na rzecz dobra całego społeczeństwa – apeluje Czytelnik Rzeszów News do kandydatów w niedzielnych wyborach parlamentarnych. 

Dzisiaj na Państwa stronie internetowej przeczytałem artykuł o ulotkach wyborczych przyklejających się do szyb samochodów. Temat wyborów, a dokładniej kampanii reklamowych już od jakiegoś czasu działa mi na nerwy. Twarze kandydatów, ich numerów na listach startowych i hasła reklamowe partii są dosłownie wszędzie. Strach otworzyć lodówkę, bo może z niej wyskoczyć kandydat i wręczyć nam swoją ulotkę, albo jeszcze gorzej – długopis i smycz ze swoją podobizną…

O ile otrzymanie ulotki nie jest wielce szkodliwe, to spotkałem się z sytuacją, która przelała czarę goryczy i postanowiłem do Państwa redakcji napisać. Na ulicy Kopisto (między Uniwersytetem Rzeszowskim a Millenium Hall), na pasie zieleni tuż przy pasie przeznaczonym do zawracania, dzielny sztab wyborczy jednego z kandydatów postanowił wbić baner reklamowy. Został on postawiony tak, że całkowicie zasłania widok tego, co dzieje się na skrzyżowaniu. Nie dość, że zadbana przez nasze miasto zieleń jest niszczona, to jeszcze baner postawiony w takim miejscu zagraża bezpieczeństwu w ruchu drogowym!

W tym miejscu pozwolę sobie na mały apel do wszystkich kandydatów: może zamiast wydawać ogromne pieniądze na te wszystkie partyjne gadżety, billboardy i reklamy, którymi jesteśmy atakowani na każdym kroku, lepiej byłoby przez te 4 lata rządów zrobić coś dobrego dla społeczeństwa? Wtedy na miesiąc przed wyborami nie trzeba by było robić kampanii reklamowych na miarę wielkich imprez sportowych czy kulturalnych.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Jak tak dalej pójdzie, to plakaty reklamowe będą klejone na oknach naszych domów i mieszkań. Nie tędy droga drodzy kandydaci! Życzę za to więcej rozsądku i działania na rzecz dobra całego społeczeństwa a nie robienia z wyborów parlamentarnych zawodów, które trzeba wygrać nachalnością i chwilową rozpoznawalnością.

Wojtek, oburzony mieszkaniec Rzeszowa

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama