Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News
Reklama

Niedziela należy do obywateli. To oni 13 października w wyborach zdecydują, komu chcą oddać władzę na najbliższe cztery lata. Sprawdź, na kogo możesz zagłosować do Sejmu i Senatu w Rzeszowie. 

Lokale wyborcze w niedzielę wyborczą będą czynne w godz. 7:00-21:00. W Rzeszowie mamy ich 97. To, gdzie będziemy głosować zależy od tego, przy jakiej ulicy mieszkamy. 

Każdy pełnoletni obywatel Polski, posiadający pełnie praw wyborczych, będzie mógł oddać jeden głos na swojego kandydata do Sejmu i jeden na kandydata do Senatu.  

Rzeszów wraz z powiatem rzeszowskim i łańcuckim tworzy do Senatu okręg wyborczy nr 56. Mieszkańcy tych terenów będą mieli do wyboru dwóch kandydatów: Macieja Masłowskiego, dotychczasowego posła Kukiz’15. 

Masłowski startuje w wyborach do Senatu pod szyldem Komitetu Wyborczego Wyborców Rozwój Podkarpacia. Jest kandydatem całej opozycji parlamentarnej i pozaparlamentarnej. Jego konkurentem będzie Stanisław Ożóg, były europoseł PiS. 

W wyborach do Sejmu na Podkarpaciu są dwa okręgi nr 22 (krośnieńsko-przemyski) i 23 (rzeszowsko-tarnobrzeski). Okręg nr 23 obejmuje Rzeszów, Tarnobrzeg oraz powiaty: dębicki, kolbuszowski, leżajski, łańcucki, mielecki, niżański, ropczycko-sędziszowski, rzeszowski, stalowowolski, strzyżowski i tarnobrzeski.

Podczas niedzielnego głosowania w okręgu nr 23 wyborcy będą mogli wybierać na jednego kandydata spośród sześciu komitetów: Koalicja Obywatelska (PO, Nowoczesna, Zieloni i Inicjatywa Polska, PSL (Koalicja Polska), PiS, SLD (Lewica), Konfederacja i Skuteczni Piotra “Liroya” Marca.

Na każdej liście, poza Skutecznymi, jest 30 nazwisk kandydatów, Skuteczni mają 18. W okręgu nr 23 wybierać będziemy 15 posłów. 

LISTY DO SEJMU OKRĘG nr 23  

Lista nr 1 – Komitet Wyborczy Polskie Stronnictwo Ludowe 

Zdjęcie: Rzeszów News

1. Stanisław Tyszka –  doktor nauk humanistycznych, prawnik, wicemarszałek Sejmu Ruchu Kukiz’15 Warszawa, 40 lat

2. Jan Tarapata –  radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, przedsiębiorca, Tuszów Narodowy, lat 65

3. Wiesław Lada – dyrektor Podkarpackiej Izby Rolniczej, wiceprezes podkarpackiego Związku Piłki Nożnej w Rzeszowie, Żyraków, lat 57

4. Zbigniew Micał –  dyrektor biura ZW PSL w Rzeszowie, prezes rady powiatowej Podkarpackiej Izby Rolniczej w Rzeszowie, Rzeszów, oś. Miłocin Św. Huberta, lat 51

5. Paweł Bartoszek –  były starosta powiatu tarnobrzeskiego, obecnie dyrektor GOK Gorzyce, Wrzawy, 39 lat

6. Maria Golenia –  przew. Rady gminy Ropczyce, specjalista położna ZOZ Ropczyce, lat 49

7. Błażej Borowiec – radny powiatu niżańskiego – urzędnik Urząd Miasta Nisko, Nisko, 45 lat

8. Sławomir Guzek –  radny powiatu rzeszowskiego, prowadzi działalność gospodarczą, Jasionka, 43 lata

9. Paweł Cieśla –  nauczyciel, dyrektor przedszkola w Tarnobrzegu, Tarnobrzeg, 48 lat

10. Stanisław Lonczak –  starosta mielecki, Radomyśl Wielki, 63 lata

11. Andrzej Reguła –  były starosta powiatu dębickiego, Nagawczyna, 66 lat

12. Małgorzata Leja – dyrektor Gminnego Zespołu obsługi szkół w Kuryłówce, Dąbrowica, 63 lata

13. Monika Skowrońska-Ziomek – przew. Rady Miejskie w Przecławiu, naczelnik wydziału UM w Mielcu, Rzemień, 42 lata

14. Jan Magoń – nauczyciel szkoły ponadgimnazjalnej w Łańcucie, Wysoka, 57 lat

15. Tadeusz Kaszyca – nauczyciel mechanizacji rolnictwa, rolnik, Sonina, 66 lat

16. Celina Gumińska – lekarz stomatolog, Zbydniów, 56 lat

17. Małgorzata Kudyba – technik ekonomista handlowiec, Stalowa Wola, 56 lat

18. Dorota Koczur – inżynier ekonomiki produkcji i obrotu rolnego, emeryt, Kolbuszowa, 66 lat

19. Janusz Włodyka – radny gminny, nauczyciel, dyrektor Szkoły Podstawowej w Strzyżowie, Wysoka Strzyżowska, 61 lat

20. Krzysztof Kosiński – nauczyciel, doktorant, Niedźwiada, 27 lat

21. Joanna Stojańska – działalność gospodarcza, Rzeszów, 42 lata

22. Maria Wicher – Prezes Klubu Seniora, Brzeźnica, 68 lat

23. Henryk Tutka – rolnik prowadzi własne gospodarstwo, Cygany, 64 lata

24. Kazimierz Błoński – nauczyciel Zespół Szkół Technicznych w Leżajsku, Kuryłówka, 59 lat

25. Jan Bartman – rolnik prowadzi własne gospodarstwo, Kraczkowa, 68 lat

26.  Barbara Opioła – działacz społeczny zamieszkała w Brzezówce, 49 lat

27. Marzena Kotlińska – specjalista do spraw finansowo-administracyjnych, Rzeszów, 53 lata

28. Marek Zaręba – kierownik do spraw bezpieczeństwa, Stalowa wola, 40 lat

29. Krystyna Paryś – długoletni Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nawsiu, Wielopole Skrzyńskie, 63 lata

30. Henryk Nicpoń – dziennikarz, Rzeszów, 63 lata

Lista nr 2 – Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość 

Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

1. Krzysztof Sobolewski – administratywista

2. Ewa Leniart – prawnik, Dylągówka

3. Józefa Hrynkiewicz – nauczyciel akademicki, Warszawa

4. Andrzej Szlachta – były prezydent Rzeszowa, Rzeszów

5. Krystyna Wróblewska – nauczycielka, Rzeszów 

6. Kazimierz Moskal – nauczyciel, Ropczyce

7. Wojciech Buczak – inżynier mechanik, Rzeszów

8. Kazimierz Gołojuch – inżynier mechanizacji rolnictwa, Zalesie

9. Zbigniew Chmielowiec – inżynier środowiska, Kolbuszowa

10. Rafał Weber – prawnik, Stalowa Wola

11. Jan Warzecha – ekonomista, Dębica

12. Jerzy Paul – inżynier ogrodnictwa, Sarzyna

13. Mieczysław Miazga – inżynier rolnictwa, Górno

14. Halina Szydełko – radca prawny, Rzeszów

15. Stanisław Kruczek – inżynier elektryk, Futoma 

16. Fryderyk Kapinos – dyrektor marketingu, Mielc 

17. Kamil Kalinka – politolog, Tarnobrzeg 

18. Robert Bednarz – samorządowiec, Jeżowe

19. Robert Godek – pracownik samorządowy, Stępina

20. Bernadeta Frysztak – nauczyciel, Sędziszów Małopolski 

21. Czesław Łączak – ekonomista, Zawierzbie 

22. Marcin Fijołek – politolog, Rzeszów

23. Helena Tłusta – nauczyciel religii w szkole podstawowej, Alfredówka 

24.  Magdalena Barbara Bartkowicz – specjalistka zdrowia publicznego, Mielec 

25. Agata Krzek – nauczyciel, Stalowa Wola

26. Anna Trawińska – przedsiębiorca, Krzątka

27. Ewelina Kuś – ekonomista, Dębica

28. Ewa Fołta – nauczyciel, Sarzyna 

29. Zbigniew Tymuła – pracownik administracji, Gawłuszowice

30. Marcin Warchoł – adwokat, nauczyciel akademicki, Nisko

Lista nr 3 – Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej

Zdjęcie: Rzeszów News
  1. Wiesław Buż – socjolog, Rzeszów

2. Michał Sztuk – specjalista ds. PR, Kielnarowa

3. Agnieszka Itner, doradca klienta, Rzeszów

4. Julian Ozimiek – ekonomista, Nisko

5. Jerzy Filipek – prawnik, Rzeszów

6.  Bożena Krasnopolska – doradca klienta, Dynów

7. Bronisław Tofil – inżynier mechanik, Stalowa Wola

8. Krzysztof Jasiński – rencista, Łańcut

9.  Natalia Kacała – specjalista do spraw finansowych, Mielec

10. Kamil Łuczaj – nauczyciel akademicki, Kielnarowa

11. Andrzej Skawiński – administratywista, Dębica

12. Wiesław Jeleń – rolnik, Blizna

13. Kamil Krzemiński – przedstawiciel handlowy

14. Martin Irzyk – programista aplikacji, Dobrzechów

15. Zając Marzena – handlowiec, Tarnobrzeg

16. Janusz Stącel – syndyk, Nowa Sarzyna

17. Ireneusz Fietko – politolog, Gorzyce

18. Ala Zych – nauczyciel, Krzaki

19. Damian Winiarski – specjalista ds. promocji, Głogów Małopolski

20. Teresa Lubera – pielęgniarka, Cmolas

21. Monika Rżany – socjolog, Mielec, członek partii politycznej: Lewica Razem

22. Józef Przyboś – prawnik, Hyżne

23. Barbara Ożóg – operator sklejarek płyt stolarskich, Nienadówka

24. Marek Kuźmicz – przedsiębiorca, Rzeszów

25. Patrycja Brzykowska – ekonomista, Rzeszów

26. Andrzej Noga – dyrektor ds. sprzedaży

27. Krystyna Dziągwa – technik budowlany, Rzeszów

28. Mateusz Cichy – student, Rzeszów

29. Anna Ostrowska –  nauczyciel, Stalowa Wola

30. Kazimierz Gacek – kierownik projektu, Rydzów

Lista nr 4 – Komitet Wyborczy Konfederacja Wolność i Niepodległość 

Zdjęcie: Materiały Konfederacji
  1. Grzegorz Braun – reżyser, Stara Wieś

2. Tomasz Buczek – inżynier budownictwa

3. Piotr Żygadło – przedsiębiorca, Gwizdaj

4. Witold Zych  – historyk sztuki, Tarnobrzeg

5. Gabriel Kroll – przedsiębiorca, Strzyżów

6. Anna Surowiec – handlowiec, Stalowa Wola

7. Kamil Kusz – technik elektronik, Łańcut

8. Dariusz Kumorek – lekarz, Lutcza

9. Zbigniew Lipiński – publicysta, Warszawa

10. Dominika Korwin-Mikke – teatrolog, Otwock

11. Tomasz Wołoszyn – lekarz, Rzeszów

12. Waldemar Zarębski – lekarz, Kolbuszowa

13. Katarzyna Ochał – dziennikarz, Zagorzyce

14. Tomasz Zięba – przedsiębiorca, Kopki

15. Teresa Pracownik – nauczyciel, Ulanów

16. Małgorzata Salwa – nauczyciel, Strzyżów

17. Mariola Kotowicz – technik farmaceutyczny, Krasne

18. Łukasz Dąbek – inżynier budownictwa, Rakszawa

19. Albert Strzałka – kierowca, Niedźwiada

20. Aleksandra Lis – kierownik do spraw marketingu, Cierpisz

21. Dariusz Jedynak – elektronik, Dębica

22. Paulina Wacyra – przedsiębiorca, Derylaki

23. Piotr Fila – logistyk, Mielec

24. Monika Środoń – nauczyciel, Gwoźnica Górna

25. Monika Zapałowska – pracownik administracyjny, Przemyśl

26. Marcin Batora – logistyk, Dębica

27. Robert Broż –  przedsiębiorca, Ulanica

28. Karolina Bielecka – kucharz, Stalowa Wola

29. Michał Flis – monter konstrukcji aluminowych, Wola Zarczycka

30 Krzysztof Mazur – ekonomista, Rudna Wielka

Lista nr 5 – Komitet Wyborczy Koalicja Obywatelska 

Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

1. Paweł Poncyljusz, wiceminister gospodarki w latach 2005-2007

2. Zdzisław Gawlik, poseł, lider podkarpackiej PO

3. Krystyna Skowrońska, poseł PO

4. Renata Butryn, była posłanka PO

5. Teresa Kubas-Hul, była radna PO w sejmiku podkarpackim 

6. Józef Gdański, były szef podkarpackiej policji 

7. Krzysztof Pitra, były wicestarosta tarnobrzeski, przedsiębiorca 

8. Marek Ustrobiński, wiceprezydent Rzeszowa

9. Jakub Karyś, szef Komitetu Obrony Demokracji na Podkarpaciu

10. Barbara Zych, były doradca prezydenta Tarnobrzega ds. służby zdrowia

11. Marcin Jurzysta, politolog, doktor nauk humanistycznych, wykładowca akademicki

12. Danuta Stępień, nauczyciel, Rzeszów 

13. Marcin Deręgowski, radny miasta Rzeszowa

14. Dominik Bąk, doradca finansowy, Bratkowice

15. Krzysztof Ożóg, przedsiębiorca z Sokołowa Małopolskiego

16. Jakub Kopyto, student politologii Uniwersytetu Rzeszowskiego ze Stalowej Woli 

17. Krzysztof Lipczyński, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Dębicy

18. Anna Krajewska, nauczyciel, Gnojnica 

19. Jolanta Omietońska, administratywista, Rzeszów 

20. Jolanta Kolano, przedsiębiorca z Niska

21. Artur Olchawa, działacz kultury z Radomyśla Wielkiego

22. Przemysław Przybył, rzeszowski adwokat 

23. Ewa Sawic, prawniczka z Dębicy, prowadzi własną firmę 

24. Augustyna Kaniszewska, przedsiębiorca z okolic Gorzyc

25. Urszula Owsiany, przedsiębiorca z Łańcuta

26. Janusz Płodzień, przedsiębiorca z Tyczyna

27. Katarzyna Paluch, działaczka Inicjatywy Polskiej z Tarnobrzega

28. Anna Rogowska, szefowa rzeszowskiego oddziału Związku Kynologicznego w Polsce

29. Dariusz Żmuda, nauczyciel ze Stalowej Woli

30. Paweł Pazdan, wiceprezydent Mielca

Lista nr 9 – Komitet Wyborczy Skuteczni Piotra Liroya Marca

Zdjęcie: Materiały Skutecznych
  1. Andrzej Szlęzak – historyk, Stalowa Wola

2. Krzysztof Stelmach – przedsiębiorca, Dąbrowa Rzeczycka

3. Bernadeta Bator – kierownik działu kadr, Rzeszów

4. Artur Mryczko – ekonomista, Mielec, nie należy do partii politycznej

5. Tomasz Drewniak  – rolnik, Futoma

6. Joanna Grabek – nauczyciel, Rzeszów

7. Mariusz Mazurek – przedsiębiorca, Rzeszów

8. Jolanta Wiktor – dietetyk, Głogów Małopolski

9. Artur Kosiorowski – programista aplikacji, Kupno

10. Marcin Opałka – muzyk, Rzeszów

11. Renata Jarosz – pracownik administracyjno-biurowy, Rzeszów

12. Marek Wielgosz – inżynier materiałowy, Stobierna

13. Monika Grzesiak – Kosiorowska – koordynator obsługi naziemnej statków powietrznych, Kupno

14. JoannaGodek-Kowalska – księgowa, Podleszany

15. Marta Bujak – sprzedawca, Tarnobrzeg

16. Artur Gorczyca – kierownik produkcji, Poręby Furmańskie

17. Karol Szostek – nauczyciel akademicki, Rzeszów

18. Mariusz Matłosz – kontroler jakości, Strzyżów, nie należy do partii politycznej

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: