Zdjęcie: Materiały PSL
Reklama

Stanisław Tyszka na czele rzeszowskiej listy PSL – Koalicji Polskiej, listę krośnieńską otworzy Mieczysław Kasprzak.

„Jedynki” PSL – Koalicji Polskiej poznaliśmy już w sobotę podczas konwencji ludowców w Płocku, gdzie doszło do zawiązania wyborczego aliansu z Ruchem Kukiz’15.

W Rzeszowie w okręgu nr 23 liderem będzie Stanisław Tyszka, obecny wicemarszałek Sejmu z ramienia Ruchu K’15. Z drugiego miejsca wystartuje Jan Tarapata, przedsiębiorca z Mielca, obecny radny PSL w sejmiku podkarpackim. Trzeci będzie Wiesław Lada z Dębicy, szef Podkarpackiej Izby Rolniczej.

W okręgu nr 22 (krośnieńsko-przemyskim) na czele listy PSL – Koalicji Polskiej będzie obecny poseł ludowców i szef partii w regionie Mieczysław Kasprzak. Drugie miejsce dostał Alfred Mercik z Krosna, trzecie – Zdzisław Zadworny, burmistrz Cieszanowa.   

– Wielu Polaków nie miało do tej pory na kogo głosować. Teraz mają. Rozsądne, umiarkowane centrum – Koalicja Polska. Dajemy Polakom możliwość dobrego wyboru – mówi Mieczysław Kasprzak. 

Przetasowania, walka o miejsce

Ludowcy z kukizowcami dogadują jeszcze kandydatów na pozostałych miejscach obu list. Wiadomo, że będzie na nich jeszcze co najmniej kilku kukizowców.

– Listy mamy kompletne, trwają przetasowania, każdy chciałby być jak najwyżej, albo na ostatnim miejscu. Mamy bogate listy – będzie na nich wielu samorządowców, miejscowych działaczy, będą przedstawiciele wszystkich powiatów – zapowiada poseł Kasprzak.   

W okręgu rzeszowskim z czwartego miejsca ma startować Zbigniew Micał, szef podkarpackiego biura zarządu PSL. Z czwartego miejsca w Krośnie wystartuje Małgorzata Dachnowicz, szefowa Stowarzyszenia Wspólnota Samorządowa „Doliny Sanu”.

– Ludzie muszą mieć wybór. Nie jest dobrze, aby jedna partia zgarniała wszystko. PSL to partia środka – mówi Dachnowicz.  

Co łączy PSL z Kukizem? 

Wspólny program ludowców z kukizowcami to emerytura i renta bez podatku, bezpłatne leki dla dzieci, dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców, obniżka podatku do 10 procent dla samozatrudnionych, czyste powietrze i tania energia oraz jednomandatowe okręgi wyborcze (ordynacja mieszana) oraz tzw. dzień referendalny.

– Mamy dobry program dla dzieci, dla młodzieży, dla ludzi pracujących, pracodawców, seniorów. Życie w Polsce będzie przyjemne, będzie tańsze – obiecuje Wiesław Lada. – Najważniejsza jest gospodarka, która musi zarobić na realizowane programy socjalne – dodaje Jan Tarapata. 

Ludowcy twierdzą, że do Koalicji Polskiej cały czas zgłaszają się nowe osoby i nie wykluczone, że przystąpią do niej nowe środowiska i partie polityczne. 

Maciej Masłowski do Senatu?

W przypadku wyborów do Senatu, ludowcy na razie mają jednego kandydata – Bartosza Romowicza, obecnego burmistrza Ustrzyk Dolnych. W okręgu 56 będzie on rywalizował z kandydatem PiS – Mieczysławem Golbą.

PSL nie wystawi nikogo w Rzeszowie. Tutaj ma startować obecny poseł Ruchu Kukiz’15 – Maciej Masłowski z kukizowym szyldem. Masłowskiego szykowano na sejmową listę Koalicji Polskiej w… Legnicy. Masłowski na to się nie zgodził, woli start do Senatu w Rzeszowie. Przed nim bardzo trudne zadanie. Zmierzy się z kandydatem PiS – Stanisławem Ożogiem. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: