Zdjęcie: Bartosz Frydrych / Rzeszów News
Reklama

Ponad 50 tysięcy podpisów pod listami kandydatów do Sejmu i Senatu w okręgu rzeszowskim zarejestrowało we wtorek Prawo i Sprawiedliwość. 

Listy z podpisami złożono w Państwowej Komisji Wyborczej. Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki i szef PiS w okręgu rzeszowskim mówił przed południem, że do Senatu PiS zebrało ponad 20 tysięcy i ponad 30 tysięcy podpisów pod listami poparcia kandydatów do Sejmu.

Te liczby zmieniały się z minuty na minuty, bo kolejne listy z podpisami cały czas docierały z gmin i powiatów. Po dwóch minutach PiS miał już ponad 32 tys. podpisów do Sejmu. I na tym nie zamierza poprzestawać, mimo zarejestrowania list.

– Każdy podpis jest ważny, oznacza poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości – mówił Władysław Ortyl. Twierdzi, że dotychczasowa zbiórka podpisów odbywała się sprawnie. PiS zbierał je na ulicach (m.in. przed kościołami), na spotkaniach z mieszkańcami i podczas różnych wydarzeń. 

Teraz od drzwi do drzwi 

Rzeszowska posłanka PiS Krystyna Wróblewska podziękowała młodym osobom za pomoc w zbiórce podpisów. – Młodzi będą bardzo ważnym elementem naszej kampanii wyborczej. Chcemy, by zostawali w Polsce, a nie za granicą. Mamy dla nich 500+ na pierwsze dziecko, obniżenie podatków, zerowy PIT do 26. roku życia – twierdzi posłanka Wróblewska. 

Władysław Ortyl, choć sam nie kandyduje w wyborach parlamentarnych, zapowiada, że teraz kampania wyborcza PiS nabierze rozpędu. Kandydaci mają dokładnie rozpisany plan spotkań w gminach i powiatach, będą prowadzić też kampanię bezpośrednią – door to door (od drzwi do drzwi). – Jest skuteczna, ludzie potrzebują rozmów, spotkań – mówi Ortyl.

Siła do PE, siła do Sejmu

Wkrótce PiS ma ogłosić ogólnopolski program na najbliższe cztery lata, który ma mieć regionalne odsłony. PiS na Podkarpaciu chce poprawić wynik sprzed czterech lat. W okręgu rzeszowskim na 15 posłów wprowadził aż 12, w okręgu krośnieńskim (nr 22) na 11 – siedmiu. – 13 mandatów w Rzeszowie jest w naszym zasięgu – twierdzi marszałek Ortyl. 

– Nasza lista jest wyrównana. Mieliśmy silną listę w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Tak samo jest do Sejmu – dodaje.

W okręgu rzeszowskim listę PiS otwiera Krzysztof Sobolewski, obecny szef Komitetu Wykonawczego PiS. Na drugim miejscu jest Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki. Z trzeciego startuje posłanka Józefa Hrynkiewicz, która dwukrotnie była liderką listy – w 2015 i 2011 roku. Pełną 30-osobową listę kandydatów PiS możecie sprawdzić TUTAJ.  

Senat znów cały dla PiS?

PiS chce znowu zgarnąć pełną pulę w wyborach do Senatu. Cztery lata temu w pięciu senackich okręgach na Podkarpaciu zdobył wszystkie mandaty. – Wszystkie miejsca mandatowe do Senatu zostaną przejęte przez PiS. Jestem przekonany, że powtórzymy wynik sprzed czterech lat – nie ma wątpliwości Andrzej Szlachta, rzeszowski poseł PiS. 

W okręgu nr 54 startuje Janina Sagatowska, w okręgu nr 55 kandydatem PiS jest Zdzisław Pupa, w okręgu nr 56 – Stanisław Ożóg, w okręgu nr 57 – Alicja Zając, w okręgu nr 58 – Mieczysław Golba. Wybory parlamentarne odbędą się 13 października. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: