Fot. Maciej Brzana / Rzeszów News. Tomasz Kamiński na zdjęciu po prawej stronie

Inicjatywa Polski Barbary Nowackiej chce, by Tomasz Kamiński z SLD, radny miasta Rzeszowa, znalazł się na rzeszowskiej liście Koalicji Obywatelskiej w jesiennych wyborach parlamentarnych. 

Jak udało nam się dowiedzieć, rozmowy na ten temat Barbara Nowacka w tym tygodniu przeprowadziła z liderem Platformy Obywatelskiej Grzegorzem Schetyną. Nowacka potwierdza.

– Tomasz Kamiński z Inicjatywą Polską od dawna współpracuje. W Sejmie jest potrzebna młoda osoba, z doświadczeniem sejmowym i chętna do ciężkiej pracy. Tomasz Kamiński spełnia te kryteria – mówi nam Barbara Nowacka. 

Jej Inicjatywa Polska jest lewicowym skrzydłem Koalicji Obywatelskiej w skład której, oprócz PO, wchodzą jeszcze Nowoczesna i samorządowcy. Trwają jeszcze ustalenia, które miejsce na rzeszowskiej liście KO ma mieć przydzielone Tomasz Kamiński. 

Tomasz Kamiński ma 39 lat, z wykształcenia jest socjologiem. Obecnie jest radnym miejskim Rzeszowa, w latach 2007-2015 był posłem SLD, polityczną karierę zaczynał w 1997 roku, gdy wstąpił do Socjaldemokracji Rzeczypospolitej, dwa lata później dołączył do SLD.

Do Rady Miasta Rzeszowa Kamiński po raz pierwszy dostał się w 2002 roku i ponownie w 2006 roku, by rok później z powodzeniem startować do Sejmu. W 2010 roku był jednym z trzech „ojców” koalicji PO-PSL-SLD, która rządziła w samorządzie podkarpackim. Kamiński to także były szef podkarpackiego SLD. Partią w regionie kierował do 2016 roku. 

Start Tomasza Kamińskiego, nadal członka SLD, z listy KO może zaskakiwać. – Niejedna partia o mnie zabiegała. Natomiast bardzo mi przykro, że macierzysta partia, którą zakładałem, nie złożyła mi propozycji startu w wyborach, a chciałbym wzmocnić każdą siłę, która odsunie PiS od władzy. To najważniejszy cel – mówi nam Tomasz Kamiński. 

Start Kamińskiego z listy KO będzie osłabieniem listy koalicji lewicowej, którą SLD tworzy z Wiosną i partią Razem. – Poczekamy na prezentację listy [KO] – komentuje krótko Wiesław Buż, lider SLD na Podkarpaciu, który także ma startować do Sejmu. – Tomasz Kamiński zna zasady postępowania, jakie trzeba wykonać, jak członek SLD chce kandydować z innej listy.

Tomasz Kamiński w Radzie Miasta Rzeszowa należy do klubu Rozwój Rzeszowa, który jest politycznym zapleczem prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca. Ferenc także ma być na rzeszowskiej liście KO i ją otwierać, Ferenc 1 lipca br. oddał legitymację SLD. Ostateczny kształt list KO na Podkarpaciu ma być ogłoszony w najbliższy wtorek.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama