Fot. Maciej Brzana / Rzeszów News. Na zdjęciu w środku Wiesław Buż
Reklama

Stanisław Tyszka, obecny wicemarszałek Sejmu z ramienia Ruchu Kukiz’15, został liderem rzeszowskiej listy komitetu PSL-Koalicja Polska. Listę Lewicy otworzy Wiesław Buż.

W niedzielę Lewica (SLD, Wiosna i Razem) zaprezentowała swoje „jedynki” na sejmowych listach w jesiennych wyborach parlamentarnych (13 października). Od wielu tygodni było wiadomo, że w Rzeszowie (okręg nr 23) liderem listy Lewicy będzie Wiesław Buż, wiceprzewodniczący Rady Miasta Rzeszowa i szef podkarpackiego SLD. 

– Liczymy na zdobycie przynajmniej jednego mandatu – mówi nam Wiesław Buż. – Na listach będzie młodość, trochę rutyny i doświadczenie – charakteryzuje kandydatów na listach Lewicy. Listy Lewicy w obu podkarpackich okręgach – rzeszowskim i krośnieńskim (nr 22) są jeszcze dopinane. Do najbliższej środy powinny być już gotowe.

W okręgu rzeszowskim drugie miejsce na liście ma Wiosna, trzecie – Razem. Liderem listy w okręgu krośnieńskim został Łukasz Rydzik, pełnomocnik Wiosny w tamtym regionie. Rydzik koordynuje EkoWiosnę, projekt Wiosny, promujący troskę o środowisko i odpowiedzialność za klimat, jest też zaangażowany w ruch Agro Wiosna. 

W okręgu krośnieńskim drugie miejsce na liście Lewicy będzie miał kandydat SLD, trzecie – Razem. Na dalszych miejscach, zarówno w okręgu krośnieńskim, jak i rzeszowskim nie ma sztywnych zasad, kto z koalicjantów Lewicy ma mieć określone miejsce. Są jeszcze drobne przepychanki. – Na listach będziemy mieć interesujące i ciekawe osoby – zapowiada Buż. 

Fot. Marcin Kobiałka / Rzeszów News. Łukasz Rydzik (po prawej stronie)

Tyszka i Kasprzak 

https://twitter.com/nowePSL/status/1162702835764604928?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1162702835764604928&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.dorzeczy.pl%2Fkraj%2F111214%2Fznamy-jedynki-wyborcze-komitetu-kukiz15-psl.html

Od soboty wiadomo, już kto na Podkarpaciu będzie otwierał listy komitetu PSL – Koalicja Polska, do której dołączył Paweł Kukiz razem ze swoim Ruchem Kukiz’15. W Rzeszowie liderem będzie warszawski „spadochroniarz” – Stanisław Tyszka, jeden z najbliższych współpracowników Pawła Kukiza. W Krośnie – Mieczysław Kasprzak, lider PSL w regionie.

W przyszłym tygodniu PSL ma podać, kto jeszcze będzie startował z list ludowo-kukizowej koalicji. Nieznana jest przyszłość obecnego rzeszowskiego posła Ruchu Kukiz’15 – Macieja Masłowskiego. Cztery lata temu zdobył on ponad 15 tysięcy głosów. Masłowski rozważał start na prezydenta Rzeszowa, gdyby Tadeusz Ferenc dostał się do Sejmu (zrezygnował). 

Teraz nieoficjalnie mówi się, że Maciej Masłowski w jesiennych wyborach wystartuje do Senatu. 

Zażenowani postawą Pawła Kukiza 

Nie wszystkim podkarpackim kukizowcom podoba się wyborczy pakt Pawła Kukiza z PSL. W Krośnie władze i członkowie Stowarzyszenia na rzecz nowej Konstytucji Kukiz’15 przeprosili wszystkich „za to co dzieje się z Ruchem K’15”. Exkukizowcy oświadczyli, że „w pełni” odcinają się „od poczynań Pana Pawła” i jego postawą są „zażenowani”. 

„Jako „wojownicy” (już nie Kukiza) chcemy jasno powiedzieć, że na to co się obecnie wyprawia nie ma naszej zgody. Nikt z Nas nie przystąpi do „przymierza wyborczego” z PSL i to jest Nasza ostateczna decyzja. W dalszym ciągu będziemy walczyć o lepszą Polskę z zachowaniem zasad, godności i honoru” – napisał Zbigniew Hatłas, prezes Stowarzyszenia K’15 w okręgu nr 22. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: