Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

W okręgu rzeszowskim wybory wygra PiS, zdobędzie 54,5 proc. głosów – prognozuje firma bukmacherska Betfan. 

Wybory parlamentarne odbędą się w najbliższą niedzielę, 15 października. Betfan typuje, że w skali kraju wygra je PiS, zdobędzie 36 proc. głosów, a druga Koalicja Obywatelska – 31,5 proc. Trzecia Droga, Nowa Lewica oraz Konfederacja zdobędą po 9,5 proc. głosów. Do Sejmu nie dostaną się Bezpartyjni Samorządowcy i inne komitety. 

Betfan prognozuje, że następny rząd stworzy PiS z częścią posłów Konfederacji, po tym jak ta zostanie rozbita przez dotychczasową partię władzy. Jeszcze niespełna miesiąc przed wyborami Betfan wskazywał, że szanse PiS na samodzielne rządy to zaledwie 28 proc.. Obecnie spadły jeszcze bardziej –  do 21 proc.

Grafika: Betfan

Druga równorzędna opcja to rząd stworzony przez koalicję KO, Nowej Lewicy i Trzeciej Drogi. – Pozycja opozycji rośnie, bo ten scenariusz jeszcze niedawno był dopiero trzeci w rozkładzie szans. Niewykluczone, że w ostatnich dniach przed wyborami sytuacja znowu się zmieni – komentuje Szymon Sobociński, szef analiz politycznych Betfan.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Betfan wskazuje, że w okręgu rzeszowskim wygra PiS, zdobywając 54,5 proc. głosów, na KO zagłosuje tylko 17,5 proc. Za nimi, z dość wysokim wynikiem 13 proc., znajdzie się Konfederacja. Trzecia Droga wywalczy 8 proc., a Nowa Lewica zaledwie 4,5 proc. Pozostałe komitety razem uzbierają 2,5 proc. głosów.

Prognozy Betfan są dla PiS gorsze od wyników wyborów parlamentarnych z 2019 roku. Wtedy w okręgu rzeszowskim PiS zdobył 62,38 proc. głosów, a KO – 14,39 proc. 

Grafika: Betfan

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama