Wybory 2024. Konwencja Konfederacji: „Rzeszów, jak Warszawa Trzaskowskiego”

Czołowi politycy Konfederacji przyjechali do Rzeszowa na wojewódzką konwencję wyborczą swojej partii. I zdziwili się, że Rzeszów odstaje od Podkarpacia.

 

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Konwencja odbyła się w sobotę w rezydencji Alabaster. Przyjechali posłowie: Krzysztof Bosak, Grzegorz Braun, Konrad Berkowicz, Witold Tumanowicz i Andrzej Zapałowski. Nie zabrakło kandydatów Konfederacji i Bezpartyjnych Samorządowców w wyborach do sejmiku podkarpackiego, do Rady Miasta Rzeszowa.

Sejmikowe listy Konfederacji w pięciu okręgach wyborczych na Podkarpaciu otwierają: Tomasz Buczek, Wojciech Zboch, Bogusław Tofilski, Mirosław Majkowski i Adam Berkowicz. Liderami list do Rady Miasta Rzeszowa są: Tomasz Lęcznar, Wiesław Walat, Jacek Kiczek i Karolina Pikuła, która jest też kandydatką Konfederacji na prezydenta Rzeszowa.

Co ciekawe, na sejmikowej liście Konfederacji, w okręgu nr 3, jest Lidia Błądek z Niska, była radna sejmiku zasiadająca w klubie PiS, także wiceprzewodnicząca sejmiku. Błądek w 2011 roku startowała do Sejmu z list PiS, w 2014 roku do europarlamentu, w 2017 wstąpiła do klubu PSL, rok później bezskutecznie ponownie walczyła o mandat w sejmiku. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Sobotnia konwencja Konfederacji skupiła się na promowaniu Karoliny Pikuły, choć nie brakowało wypowiedzi polityków na tematy ogólnopolskie. – Nie popieraliśmy zamordyzmu covidowego. Nie popieraliśmy abdykacji z suwerenności na rzecz eurokołchozu. Nie popieraliśmy bredni, bezeceństw, głupot, zielonych, tęczowych, różowych… – mówił Braun. 

Krzysztof Bosak stwierdził, że Podkarpacie uważane jest za konserwatywny region, ale sam Rzeszów już nie. Zdaniem Bosaka, Rzeszów przypomina Warszawę, a rządy Konrada Fijołka rządy Rafała Trzaskowskiego. Bosak dowiedział się, że w Rzeszowie planowana jest modernizacja hali targowej, a na placu Wolności ma stanąć pomnik praw kobiet.

– Trzeba to wyśmiać – uważa. Bosak powiedział, że koncepcja przebudowy hali targowej nie ma nic wspólnego z ideałami kupiectwa i zdrowej żywności. – Będą urzeczywistniane ideały feministyczne, ekologiczne i promowana będzie sztuka współczesna. Postawiony będzie pomnik praw kobiet – ocenił krytycznie wicemarszałek Sejmu

Karolina Pikuła z kolei ogłosiła Rzeszów „strefą wolną od Zielonego Ładu”. – Nie chcemy takich obłędów w naszej radzie miasta – dodała.  

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama