Zdjęcie: Materiały prasowe

30-letnia Alicja Bobola otwiera podkarpacką listę Ruchu Kukiz’15 w wyborach do Parlamentu Europejskiego. 

Ruch Kukiz’15 w zeszłym tygodniu, jako trzeci komitet w Polsce, zarejestrował swoje listy we wszystkich 13 okręgach. Na Podkarpaciu liderką eurolisty Kukiz’15 została Alicja Bobola, wiceprezes Fundacji „Bedziem Polakami”, absolwentka studiów dziennikarstwa i komunikacji społecznej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Na co dzień Bobola pracuje w biurze rzeszowskiego posła Kukiz’15 Macieja Masłowskiego. 

Sam Maciej Masłowski także startuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego, ale z drugiego miejsca. – Nie chcemy niszczyć Unii Europejskiej, ale obronić ją przed starymi partiami, które niszczą ją na naszych oczach. Unia Europejska to organ potrzebny Polsce i Europie, jednak za mało demokratyczny i mało przejrzysty dla obywateli państw członkowskich  – uważa Maciej Masłowski. 

Z trzeciego miejsca na liście Kukiz’15 z Podkarpacia będzie kandydował Paweł Helnarski – pochodzący z Krosna programista, absolwent Uniwersytetu we Fryburgu.

Na pozostałych miejscach na liście Kukiz’15 znaleźli się: pochodzący z Przemyśla absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej Bartłomiej Barszczak, reprezentujący Stowarzyszenie Stop Bankowemu Bezprawiu Dariusz Bialic, działaczka społeczno-gospodarcza Ewelina Nycz, sekretarka medyczna Joanna Sabat, elektromechanik Szczepan Wiktor, inżynier budowlany Konrad Kucab oraz pochodząca z Jasła menadżerka Magdalena Targańska.

Wybory do PE odbędą się 26 maja. 

Zdjęcie: Materiały prasowe

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama