Zdjęcie: Pixabay
Reklama

„2050 Polska dla Pokoleń. Jaką przyszłość wybierzesz?” – pod takim hasłem w czwartek (9 maja) w Rzeszowie odbędzie się debata z kandydatami w wyborach do Parlamentu Europejskiego. 

Debata odbędzie się o godz. 18:00 w Auli Głównej Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania przy ul. Sucharskiego 2. Organizatorem debaty jest Fundacja WWF Polska. O ekopatriotyźmie będą mówili podkarpaccy eurokandydaci: Bogdan Rzońca (PiS), Krystyna Skowrońska (Koalicja Europejska), Maciej Józefowicz (Zieloni) i Tomasz Oleksak (Wiosna).

– Czyste środowisko, bądź jego brak, to kwestia, która dotyka wszystkich, niezależnie od wyznawanych poglądów. W czasach pokoju to właśnie dbanie o nasze dziedzictwo przyrodnicze – w skali lokalnej i krajowej, jest naszym obywatelskim obowiązkiem – tłumaczą organizatorzy debaty „2050 Polska dla Pokoleń. Jaką przyszłość wybierzesz?”.

Rzeszowska debata jest częścią cyklu czterech majowych debat organizowanych przez Fundację WWF Polska z udziałem polityków największych partii, dziennikarzy i lokalnych liderów opinii. W trakcie debat odbędzie się dyskusja o tym, z jakimi problemami środowiskowymi borykają się poszczególne miasta i sposobach ich rozwiązywania.

Z raportu, który powstał na zlecenie WWF Polska, wynika, że ponad 80 procent Polaków obawia się zanieczyszczenia powietrza, wód i gleb, ponad 60 proc. zmiany klimatu, ponad połowa wycinki lasów, blisko połowa klęsk naturalnych. Prawie 70 proc. chce, by głównym źródłem energii stały się odnawialne źródła.

– Ochrona środowiska to odpowiedzialność za przyszłość Polski, dlatego każdy polityk, który poważnie myśli o rozwoju kraju, powinien ją na stałe wpisać w swój program wyborczy. To od polityków, których wybierzemy, zależeć będzie, w jakim kierunku Polska będzie się rozwijać i co zostawimy przyszłym pokoleniom – co nasze dzieci i wnuki będą jeść, pić, czym oddychać i gdzie jeździć na wakacje – twierdzi Fundacja WWF Polska.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w Polsce 26 maja. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: