Zdjęcie: Facebook.com / Wiosna na Podkarpaciu
Reklama

Wiosna Roberta Biedronia w sobotę w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie zarejestrowała podkarpacką listę kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Wiosna jest już trzecią partią, która w tym tygodniu na Podkarpaciu zarejestrowała listę swoich eurokandydatów. We wtorek zrobiło to PiS, a w czwartek listę zarejestrowała Koalicja Europejska.  

– To ważny dzień dla Podkarpacia. Oznacza bowiem, że mieszkańcy naszego regionu
nie godzą się na duopol PiS i Koalicji Obywatelskiej – mówi Anna Skiba, która otwiera podkarpacką listę Wiosny. 

– Proponujemy merytorycznych kandydatów, którzy nie są uwikłani w partyjne rozgrywki. To osoby znające problemy regionu i jego mieszkańców, wiedzące jakie sprawy ważne dla Podkarpacia można i trzeba załatwić w PE. Wiosna to nowe życie – dodaje Skiba. 

Anna Skiba jest szefową podkarpackich struktur Teraz! Ryszarda Petru, wcześniej stała na czele Nowoczesnej na Podkarpaciu. Na pierwsze miejsce listy podkarpackiej Wiosny wskoczyła, gdy ze startu w eurowyborach wycofał się regionalny koordynator partii Roberta Biedronia – Robert Smucz.

Z drugiego miejsca podkarpackiej Wiosny startuje Marcin Jurzysta – politolog, doktor nauk humanistycznych, wykładowca akademicki, uczy wiedzy o społeczeństwie, od 2008 r. jest członkiem Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej.

Na trzecim miejscu listy Wiosny jest Tomasz Oleksak – politolog, działacz samorządowy i społeczny z Niska, który przez trzy kadencje był radnym Rady Miejskiej w Nisku. Z czwartego miejsca startuje Katarzyna Kwolek, sanocka dziennikarka a obecnie specjalistka od public relations, uczestniczka protestów przeciwko bezprawnym działaniom rządów PiS. 

Na piątym miejscu jest Radosław Krukar z Rymanowa, ekonomista i bankowiec, na szóstym zaś Urszula Grych-Bochyńska, nauczycielka języka francuskiego w I LO w Dębicy, feministka, ateistka i socjaldemokratka. Siódme miejsce na liście zajmuje Patryk Fic – student prawa na Uniwersytecie Rzeszowskim, sędzia piłkarski. 

Z kolei Joanna Prokopska, mieszkanka Przemyśla, funkcjonariuszka Straży Granicznej w stanie spoczynku, startuje z ósmego miejsca podkarpackiej Wiosny. Przedostatnie, 9. miejsce, ma Grzegorz Tereszkiewicz, działacz na rzecz praw kobiet oraz osób LGBT.

Ostatni na liście jest Gniewomir Skrzysiński, weganin, przedsiębiorca, ultramaratończyk, podróżnik, aktor i pisarz, zaangażowany w promowanie zdrowego stylu życia. Skrzysiński  obecnie mieszka w Krasnej koło Krosna.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama