Zdjęcie: Facebook.com / Wiosna na Podkarpaciu
Reklama

Wiosna Roberta Biedronia w sobotę w Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie zarejestrowała podkarpacką listę kandydatów w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Wiosna jest już trzecią partią, która w tym tygodniu na Podkarpaciu zarejestrowała listę swoich eurokandydatów. We wtorek zrobiło to PiS, a w czwartek listę zarejestrowała Koalicja Europejska.  

– To ważny dzień dla Podkarpacia. Oznacza bowiem, że mieszkańcy naszego regionu
nie godzą się na duopol PiS i Koalicji Obywatelskiej – mówi Anna Skiba, która otwiera podkarpacką listę Wiosny. 

– Proponujemy merytorycznych kandydatów, którzy nie są uwikłani w partyjne rozgrywki. To osoby znające problemy regionu i jego mieszkańców, wiedzące jakie sprawy ważne dla Podkarpacia można i trzeba załatwić w PE. Wiosna to nowe życie – dodaje Skiba. 

Anna Skiba jest szefową podkarpackich struktur Teraz! Ryszarda Petru, wcześniej stała na czele Nowoczesnej na Podkarpaciu. Na pierwsze miejsce listy podkarpackiej Wiosny wskoczyła, gdy ze startu w eurowyborach wycofał się regionalny koordynator partii Roberta Biedronia – Robert Smucz.

Z drugiego miejsca podkarpackiej Wiosny startuje Marcin Jurzysta – politolog, doktor nauk humanistycznych, wykładowca akademicki, uczy wiedzy o społeczeństwie, od 2008 r. jest członkiem Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej.

Na trzecim miejscu listy Wiosny jest Tomasz Oleksak – politolog, działacz samorządowy i społeczny z Niska, który przez trzy kadencje był radnym Rady Miejskiej w Nisku. Z czwartego miejsca startuje Katarzyna Kwolek, sanocka dziennikarka a obecnie specjalistka od public relations, uczestniczka protestów przeciwko bezprawnym działaniom rządów PiS. 

Na piątym miejscu jest Radosław Krukar z Rymanowa, ekonomista i bankowiec, na szóstym zaś Urszula Grych-Bochyńska, nauczycielka języka francuskiego w I LO w Dębicy, feministka, ateistka i socjaldemokratka. Siódme miejsce na liście zajmuje Patryk Fic – student prawa na Uniwersytecie Rzeszowskim, sędzia piłkarski. 

Z kolei Joanna Prokopska, mieszkanka Przemyśla, funkcjonariuszka Straży Granicznej w stanie spoczynku, startuje z ósmego miejsca podkarpackiej Wiosny. Przedostatnie, 9. miejsce, ma Grzegorz Tereszkiewicz, działacz na rzecz praw kobiet oraz osób LGBT.

Ostatni na liście jest Gniewomir Skrzysiński, weganin, przedsiębiorca, ultramaratończyk, podróżnik, aktor i pisarz, zaangażowany w promowanie zdrowego stylu życia. Skrzysiński  obecnie mieszka w Krasnej koło Krosna.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się 26 maja. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

12 KOMENTARZE

 1. Materiał z Ugandy, gratulacje. Może doedukuj się, to nie boli. Co kieruje ludźmi, którzy zajmują się nieswoimi sprawami i tymi, które ich nie dotyczą?

 2. miejsce
  5. Automat z maścią do smarowania kakaowego oka
  6.Dętka od Ziła z wentylem
  7.Dwupyta na baterie
  Taka lista to dla napędu do roweru i tyle w temacie na wiosne

 3. “Anna Skiba jest szefową podkarpackich struktur Teraz! Ryszarda Petru, wcześniej stała na czele Nowoczesnej na Podkarpaciu.”

  Dlatego nawet gdybym chciał to nie zagłosuję na Wiosnę.

 4. Trzymając się przyjętej konwencji to w tytule powinno być ‘LEWACKA WIOSNA’. Gdyby to było o Konfederacji, to NACJONALIŚCI byłoby 3x w jednym zdaniu.

Comments are closed.