Reklama

Państwowa Komisja Wyborcza potwierdziła, że Tadeusz Ferenc wygrał w pierwsze turze wybory na prezydenta Rzeszowa. Ferenc będzie rządził miastem już czwartą kadencję.

W Rzeszowie zatwierdzono 99,98 proc. protokołów. Tadeusz Ferenc (komitet Rozwój Rzeszowa) uzyskał 66,31 proc. głosów, Andrzej Szlachta (PiS) – 22,44 proc.

Krzysztof Prendecki, startujący z komitetu Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego zdobył 7,64 proc. głosów. Na Martę Niewczas, liderkę Twojego Ruchu na Podkarpaciu, która startowała w wyborach z własnego komitetu Aktywny Rzeszów, głosowało 4 proc. osób.

PKW podała cząstkowe wyniki w wyborach do sejmiku podkarpackiego. Zdecydowanym zwycięzcą wyborów jest PiS. Zdobył 45,66 procent głosów, PSL – 25,44 proc., PO – 14,19 proc., SLD – 6,65 proc., Nowa Prawica – 3,55 proc., Ruch Narodowy – 2,24 proc. i Demokracja Bezpośrednia – 0,19 proc.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

100 KOMENTARZE

  1. @Wyborca
    A zapłacisz za bilet na kolejkę 17 zł i będziesz jeździł codziennie?
    Wg wstępnych szacunków tyle właśnie będzie musiał kosztować bilet aby opłacało się kolejkę w Rzeszowie stawiać.

  2. Kolego, asfalt powiadasz?.. sorry ale chyba z Rzeszowa to dawno nie wyjechałeś dalej niż do Auchana.. Krk, Wrocław, Lublin, marzą o takich drogach jakie są tutaj ..

  3. Gratulacje i pytanie kiedy start budowy kolejki nadziemnej? Ja głosowałem zwłaszcza dla tego że Ferenc chciał kolejki a Szlachta tramwaj.

  4. Ludzie w Rzeszowie są jednak głupi. Wystarczy wylać trochę asfaltu, zasadzić kilka kwiatków i już są prawie wszyscy zadowoleni (90% rzeszowian – Ferenc + Szlachta). Za niecały rok Ferenc pewnie będzie kandydował do Senatu (o ile dożyje) i będziemy płacić za kolejne wybory. Koszt takich przedwczesnych wyborów to koszt budowy około 4 przedszkoli, ale oczywiście ciepła posadka Ferenca przez około 11 miesięcy jest ważniejsza.

Comments are closed.