Reklama

Konsorcjum firm Budimex i Strabag dokończy ponad 40-kilometrowy odcinek autostrady A4 z Rzeszowa do Jarosławia.

O wyborze wykonawcy odcinka A4 węzeł Rzeszów Wschód – Jarosław węzeł Jarosław Zachód poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie Konsorcjum firm Budimex i Strabag złożyło najkorzystniejszą ofertę w przetargu na kontynuację budowy autostrady wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, budowlami i urządzeniami budowlanymi. Wartość robót wynosi ponad 719 mln zł.

Drugą ofertę na 876 mln zł złożyło konsorcjum firm z liderem, firmą Salini Polska.

– W przypadku braku odwołań drugiej strony postępowania na wybór najkorzystniejszej oferty, dokumenty z postępowania przetargowego zostaną przekazane do kontroli uprzedniej prezesa Urzędu Zamówień Publicznych – poinformował Bartosz Wysocki z GDDKiA w Rzeszowie.

Zakres prac do wykonania to m.in. dokończenie niewielkiej części nasypów, wykonanie urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bariery energochłonne, ekrany dźwiękochłonne. Prace wykończeniowe obejmują m.in. nasadzenia zieleni, wykonanie dróg serwisowych.

W przypadków obiektów mostowych to na wszystkich wykonane zostały konstrukcje. Do dokończenia pozostały nasypy i dojazdy do obiektów oraz prace wykończeniowe polegające na wykonaniu nawierzchni oraz elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Budimex i Strabag będą musiały dokończyć rozgrzebaną budowę ponad 41-kilometrowego odcinka autostrady A4 od Rzeszowa do Jarosławia w ciągu 14 miesięcy. Z czasu wyłączono okresy zimowe – dwa razy po 3 miesiące od 15 grudnia do 15 marca.

Odcinek A4 Rzeszów – Jarosław miał powstać na Euro 2012. Do 14 stycznia br. budowało go konsorcjum firm Polimex Mostostal i Doprastav. Wtedy GDDKiA zerwała kontrakt z powodu dużych opóźnień w realizacji inwestycji. A4 była wybudowana 69 procentach, natomiast upływ czasu wyniósł 105 procent. Konieczne stało się wyłonienie nowego wykonawcy, który dokończy budowę.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.