Zdjęcie: Łukasz / Czytelnik Rzeszów News
Reklama

Budowę i rozbudowę ulic od Jana Pawła II do Budziwojskiej o łącznej długości  ponad 6,3 km planuje miasto Rzeszów. Najpierw musi znaleźć projektanta. 

Jak poinformował Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, przetarg na opracowanie projektu inwestycji już ogłoszono. Wybrana firma będzie musiała przygotować dokumentację rozbudowy i budowy dróg na os. Budziwój o łącznej długości ponad 6 km.

Chodzi m.in. o rozbudowę odcinków ulic Senatorskiej, Miejskiej, rozbudowę skrzyżowań Senatorskiej i Jana Pawła II, Senatorskiej i Miejskiej oraz budowę nowej drogi (ok. 4,5 km) a także rond. Jedno z nich zaplanowane jest u zbiegu nowej drogi i ul. Budziwojskiej.

Dwa lata temu mieszkańcy ulicy Senatorskiej skarżyli się, że wzdłuż ulicy brakuje chodników, oświetlenia, po licznych opadach pobocza są w fatalnej kondycji, a dzieci, spacerując ulicą, najlepiej jakby miały kaski ochronne i reklamówki na butach. 

Projekt umożliwi także budowę drogi w kierunku Wisłoka i do nowego mostu w sąsiedztwie istniejącej kładki. W projekcie ma być też ujęta budowa i przebudowa chodników, ścieżek rowerowych, przejść dla pieszych, zatok autobusowych, oświetlenia oraz odwodnienia.

– Wybór firmy projektowej planowany jest na czerwiec. Dokumentacja ma być gotowa jesienią przyszłego roku – zapowiada Artur Gernand. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama