Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Rzeszowscy kryminalni zatrzymali 28-letniego mieszkańca Rzeszowa. Jest on podejrzany o kradzieże katalizatorów samochodowych. Był już za to karany. 

Sprawą powtarzających się w różnych rejonach Rzeszowa kradzieży katalizatorów, zajmowali się m.in. policjanci z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy. Ustalili, że złodziejem może być 28-letni mieszkaniec Rzeszowa i na dodatek planuje kolejną kradzież. 

Kryminalni zatrzymali mężczyznę. – W jego samochodzie znaleźli wycięty katalizator oraz narzędzia, m.in. szlifierkę kątową i tarcze do cięcia metalu – relacjonuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji. 28-latek trafił do policyjnego aresztu.

Z ustaleń kryminalnych wynika, że mieszkaniec Rzeszowa od lipca br. wyciął katalizatory z kilku samochodów w różnych rejonach miasta. Sprzedawał je w skupie złomu i nieznanemu mężczyźnie w internecie. Pieniądze wydawał na własne potrzeby.

Dalszym wyjaśnianiem sprawy zajęli się policjanci z komisariatu na Baranówce. Oszacowali, że straty wynikające z przestępczej działalności 28-latka wynoszą już ponad 24 tys. zł.  Przedstawili mu 7 zarzutów kradzieży katalizatorów z ośmiu samochodów.

Mężczyzna był już karany za podobne przestępstwa, wszystkie zarzuty dotyczą działania w warunkach recydywy, a to oznacza, że za kolejne kradzieże może go spotkać surowsza kara. 28-latek przyznał się do winy.

Prokuratura Rejonowa dla miasta Rzeszów zastosowała wobec mężczyzny dozór policji i zakazu opuszczania kraju. – Sprawa ma charakter rozwojowy i policjanci nie wykluczają kolejnych zarzutów – zapowiada nadkom. Adam Szeląg. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama