Zdjęcie: Pixabay
Reklama

„Aktywna ławka” na rzeszowskich bulwarach. To propozycja dla tych, których nudzi zwykły spacer. 

Rzeszów jest jednym z czterech miast, które uczestniczą w ogólnopolskim projekcie „Aktywna ławka”. To inicjatywa Europejskiego Stowarzyszenia Promocji Ruchowej 50+(ESPAR 50+). Instruktorzy stowarzyszenia nie tylko zachęcają osoby dorosłe i seniorów do aktywności fizycznej, ale również podpowiadają, jaki rodzaj ruchu jest wskazany i gdzie znaleźć motywację.

Tym razem mówią, jak urozmaicić zwykły spacer, czyli jak w trening zmienić niepozorne wyjście z domu. Potrzebna jest do tego zwykła ławka w parku. Ćwiczenia można wykonywać nawet siedząc na niej. 

Instruktor Stowarzyszenia Promocji Ruchowej będzie w Rzeszowie we wtorek, 28 grudnia, na bulwarach. Należy go szukać w okolicy sceny plenerowej i nieczynnej fontanny. Zademonstruje, jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia przy ławce, wytłumaczy też dlaczego warto to robić solidnie. 

Miejsce spotkania nie jest przypadkowe, to właśnie na bulwarach wyznaczono trasę pięciu aktywnych stanowisk. Swój udział w inauguracji projektu zapowiedziała Krystyna Stachowska, zastępca prezydenta Rzeszowa. Początek o godz. 11:00.

Oprócz Rzeszowa, w projekcie „Aktywna ławka” uczestniczą też Wrocław, Pruszków i Józefów. 

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama