Reklama

Wszystkie wydziały Uniwersytetu Rzeszowskiego we wtorek (10 marca) wpuściły w swoje mury przyszłych studentów.

[Not a valid template]

 

Podczas Dnia Otwartego wydziały UR prezentowały swoją ofertę edukacyjną dla przyszłych studentów. Odbyła się m.in. debata oksfordzka (dwa zespoły prowadziły spór na podany wcześniej temat), symulacja sądowa, ABC pierwszej pomocy i pokazy zabiegów medycznych, porady dietetyczne, eksperymenty, pokazy robotów.

Były także wystawy: archeologiczna, militarna i malarska. Dla maturzystów były przewidziane różne atrakcje: fotobudka, występy zespołów muzycznych, degustacja ciasteczek. Odbyły się różne gry i konkursy z nagrodami.

Ciekawą ofertę przedstawił też Wydział Sztuki, który od niedawna jest na Rejtana. Studenci zaprezentowali wystawę graficzną. Maturzyści mogli skorzystać z prasy drukarskiej do odbijania grafik, oraz obejrzeć animacje i filmy stworzone przez studentów z wydziału.

Wydział Sztuki UR zachęca do wzięcia udziału w kursie przygotowującym na wyższe studia artystyczne. To kurs praktyczny, który podnosi umiejętności artystyczne, a słuchacze mogą zapoznać się elementami wiedzy na temat historii i teorii sztuki. Kurs obejmuje rysunek, malarstwo, rzeźbę i kompozycję.

Ilość miejsc na kurs jest ograniczona. Decyzja kolejność zgłoszeń. Kurs jest płatny. Kosztuje 1,3 tys. zł. Liczba godzin – 105. Nabór trwa do 10 kwietnia. Szczegółowe informacje pod numerem telefonu: (17) 872 11 74. Można też pisać na adres Doroty Rączki – Laska: drlaska@ur.edu.pl

Z Dnia Otwartego wydziałów UR skorzystało 15 szkół z Podkarpacia, m.in. z Jarosławia, Dębicy, Trzciany, Jasła, Stalowej Woli i Rzeszowa.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: