Zdjęcie: Grażyna Makara / WSIiZ
Reklama

O sprawach ważnych i trudnych dla Kościoła i Polski w najbliższy wtorek (29 maja) w Rzeszowie będzie mówił dominikanin o. Ludwik Wiśniewski. Będzie ono połączone z promocją jego najnowszej książki „Nigdy nie układaj się ze złem”.

Spotkanie z duchownym odbędzie się w auli Klasztoru Ojców Dominikanów w Rzeszowie o godz. 19:00. Celem spotkania jest wywołanie dyskusji o najbardziej aktualnych problemach, przed którymi stoi obecnie Polska i Kościół.

Pretekstem do jego organizacji jest najnowsza książka pt. „Nigdy nie układaj się ze złem. Pięćdziesiąt lat zmagań o Kościół i Polskę”, autorstwa dominikanina i rekolekcjonisty o. Ludwika Wiśniewskiego OP, którego w czasach żelaznej kurtyny Ministerstwo Bezpieczeństwa Państwowego NRD (Stasi) umieściło na liście 60 najbardziej niebezpiecznych polskich opozycjonistów.

Książka zawiera teksty, homilie, wypowiedzi i wywiady wybrane przez samego ojca. Najwcześniejszy artykuł pochodzi z 1960 roku, gdy autor był młodym klerykiem. Ostatni, napisany w 2017 roku, prezentuje najważniejsze sprawy i problemy  dot. Polski i Kościoła. Jak zapewniają wydawcy, to „odważna, inteligentna publicystyka”, która pokazuje, w jaki sposób myśli człowiek wolny, wierzący, że „tylko prawda nas wyzwoli”.

– Warto również podkreślić, że w ramach drugiej części wydarzenia przewidziano dyskusję, w której każdy uczestnik będzie mógł wziąć udział. Po spotkaniu będzie możliwość nabycia publikacji i uzyskania dedykacji oraz autografu o. Ludwika Wiśniewskiego – informuje Dominik Łazarz, rzecznik prasowy WSIiZ w Rzeszowie, która jest organizatorem spotkania z o. Wiśniewskim i współwydawcą jego najnowszej książki. 

Udział w spotkaniu jest bezpłatny pod warunkiem rejestracji na wsiz.rzeszow.pl/wisniewski. Ilość miejsc jest ograniczona.

Stolica Podkarpacia będzie kolejnym miastem po Krakowie, Lublinie, Szczecinie, Poznaniu i Warszawie, gdzie o. Ludwik Wiśniewski będzie rozmawiał o trudnych, aczkolwiek ważnych sprawach, istotnych dla każdego z nas. Rzeszowskie spotkanie poprowadzi redaktor Grzegorz Boratyn. W organizację wydarzenia włączyli się także Wydawnictwo WAM oraz Klasztor Dominikanów w Rzeszowie. Partnerem jest „Tygodnik Powszechny”.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.