Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

W środę 14 marca w Filharmonii Podkarpackiej odbędzie się wyjątkowy recital Edyty Geppert, artystki znanej z wielkiej staranności w budowaniu repertuaru. Będzie to doskonała okazja do usłyszenia pereł polskiej piosenki literackiej.

Recital Edyty Geppert będzie znakomitą okazją do delektowania się niezwykłym kunsztem interpretatorskim i z tak rzadką już dzisiaj umiejętnością budowania ostro skontrastowanych nastrojów: piosenki liryczne zderzone z dramatycznymi, a dramatyczne z zabawnymi, tzw. kabaretowymi, reprezentowanymi przez teksty klasyka gatunku – Mariana Hemara. Będzie to niezwykła okazja przeżycia emocji, jakich mogą dostarczyć publiczności tylko nieliczni, obdarzeni prawdziwą charyzmą artyści.

Bardzo wiele piosenek z repertuaru Edyty Geppert wytrzymało próbę czasu i stało się evergreenami. Z tych prostych, melodyjnych, małych form słowno-muzycznych artystka wydobywa wielkie emocje, które udzielają się publiczności.

Wśród autorów tekstów odnajdujemy: Magdę Czapińską, Agnieszkę Osiecką, Jacka Cygana, Marka Dagnana, Jerzego Ficowskiego, Jonasza Koftę, Wojciecha Młynarskiego, Andrzeja Poniedzielskiego, Jana Kazimierza Siwka, a wśród kompozytorów: Henryka Albera, Włodzimierza Korcza, Seweryna Krajewskiego, Andrzeja Rybińskiego.

Edycie Geppert towarzyszyć będą tacy artyści jak Piotr Matuszczyk (fortepian) i Jerzy Szarecki (trąbka). Recital powstał według scenariusza i w reżyserii Piotra Loretza.

Koncert odbędzie się w środę 14 marca 2018 roku o godz. 19:00 w rzeszowskiej Filharmonii Podkarpackiej przy ul. Chopina 30. Bilety do nabycia w kasie Filharmonii, tel. 17 852 02 72, mail: rezerwacja@filharmonia.rzeszow.pl.

Bilety grupowe: tel. 794 759 447, bilety@teatrsmiechu.pl. Sprzedaż internetowa na kupbilecik.pl i biletyna.pl. Bilety w cenach 70, 75, 80 i 90 zł.

Zdjęcie: Materiały organizatorów

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama