Fot. WSPiA. Na zdjęciu prof. Robert Sawuła

Prof. Robert Sawuła otrzymał z rąk prezydenta RP powołanie na stanowisko sędziego Naczelnego Sądu Administracyjnego. To kolejny wykładowca Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszowie orzekający w NSA.

Podczas uroczystości Prezydent RP wręczył 16 nominacji sędziowskich. Wśród nich powołanie na sędziego NSA jako jedyny otrzymał prof. Robert Sawuła. Będzie orzekał w izbie ogólno-administracyjnej NSA.

Prof. Robert Sawuła jest kolejnym wykładowcą Wyższej Szkoły Prawa i Administracji orzekający w NSA. Przypomnijmy, że od 2004 r. funkcje wiceprezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego pełni inny wykładowca WSPiA dr Andrzej Kisielewicz.

Prof. Robert Sawuła od 2004 r. był sędzią Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Rzeszowie. Wcześniej był przewodniczącym Kolegium Odwoławczego przy Sejmiku Samorządowym Województwa Rzeszowskiego oraz prezesem Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Rzeszowie. Przez wiele lat najmłodszym prezesem takiego organu, spośród 49 kolegiów w kraju.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Od wielu lat związany jest z Wyższą Szkołą Prawa i Administracji Rzeszów-Przemyśl. W pracy naukowej zajmuje się prawem administracyjnym, postępowaniem administracyjnym oraz postępowaniem sądowo-administracyjnym. Na uczelni prowadzi wykłady i seminaria m.in.: z postępowania administracyjnego, postępowania sądowo-administracyjnego oraz prawa egzekucyjnego.

Naczelny Sąd Administracyjny

Sprawuje nadzór nad działalnością wojewódzkich sądów administracyjnych w zakresie orzekania w trybie określonym ustawami. W szczególności rozpoznaje środki odwoławcze od orzeczeń tych sądów, spory właściwość i kompetencje oraz podejmuje uchwały wyjaśniające zagadnienia prawne. Rozpoznaje także sprawy należące do właściwości Naczelnego Sądu Administracyjnego na mocy innych ustaw.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama