Zdjęcie: materiały prasowe

Rzeszów po raz kolejny włącza się do akcji „Książka za worek śmieci”. 16 września odbędzie się wielkie sprzątanie lasku przy ul. Zawiszy Czarnego.

Do udziału w akcji organizatorzy zachęcają książkami. Wystarczy się zarejestrować i przyjść na miejsce zbiórki, w której mogą wziąć udział zarówno dzieci, jak i dorośli.

Advertisement

„Książka za worek śmieci” to akcja sprzątania świata zainicjowana w 2019 r. przez Annę Jaklewicz, podróżniczkę i edukatorkę. Uczestnicy sprzątają tereny zielone. W ramach podziękowania, otrzymują oni książki.

16 września akcja „Książka za worek śmieci” organizowana jest we wszystkich województwach Polski. Po raz kolejny odbędzie się w Rzeszowie, gdzie w ubiegłym roku 30 ochotników zebrało 50 worków śmieci i odpadów wielkogabarytowych.

Do udziału w akcji wymagana jest rejestracja, która ruszyła 27 sierpnia. Książki czekają na pierwszych 50 dorosłych osób. Kolejne osoby mogą dołączyć do akcji, jednak bez gwarancji otrzymania prezentu. Rejestracja trwa do wyczerpania miejsc – TUTAJ.

Dzieci i młodzież mogą wziąć udział w akcji wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych. Dla nich także przewidziana jest dodatkowa, limitowana pula książek. Dokładny opis akcji, regulamin i informacje dla uczestników są na stronie ksiazkazaworeksmieci.pl.

W Rzeszowie będzie sprzątany lasek przy ul. Zawiszy Czarnego. Zbiórka w sobotę, 16 wrześnie, o godz. 10:00, w bocznej alejce biegnącej od ul. Zawiszy Czarnego w stronę Rzeszów Osiedle. Dokładna lokalizacja zbiórki w Rzeszowie jest TUTAJ.

Odbiór śmieci zapewni Zarząd Zieleni Miejskiej w Rzeszowie.

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama