Kolizja dwóch samochodów osobowych na drodze krajowej nr 94. Przyczyną zdarzenia było wymuszenie pierwszeństwa przez kierującą citroenem.
Nie ustąpiła pierwszeństwa
Według funkcjonariuszy z komendy policji w Dębicy, kierująca Citroenem nie ustąpiła pierwszeństwa nadjeżdżającemu mitsubishi, co doprowadziło do zderzenia pojazdów. Mitsubishi z impetem uderzył w tylną część Citroena. Do kolizji doszło ok. 8 rano, 7 lutego br. w miejscowości Parkosz na DK94.
Kierowcy trzeźwi, samochody rozbite
Pomimo znacznych uszkodzeń pojazdów, zdarzenie zakończyło się bez poważniejszych konsekwencji zdrowotnych.
Na miejscu interweniowały służby ratunkowe. Początkowo istniało podejrzenie, że sprawczyni kolizji mogła odnieść obrażenia. Po badaniu lekarskim mogła się jednak udać do domu a nie do szpitala. Wszyscy uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.
Konsekwencje i mandat
Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem w wysokości 1000 zł oraz 10 punktami karnymi.
Policja apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności na drodze, szczególnie w godzinach porannego szczytu, gdy ruch jest wzmożony, a chwila nieuwagi może prowadzić do groźnych sytuacji.
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.






![Pożar hali w zakładzie produkcyjnym na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/pozar-czudec1-218x150.jpg)

![„Oszukać przeznaczenie” – wersja podkarpacka. Potężne drzewo runęło na auto [WIDEO Z WNĘTRZA POJAZDU] drzewo spadło na samochód podkarpacie](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/03-oszukac-przeznaczenie-podkarpacie-widacz-e1764462195598-218x150.jpg)

![Prezydent Nawrocki: dzięki takim miejscom, jak hub logistyczny na Podkarpaciu, możliwa jest obrona Ukrainy [FILM & ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/001_Prezydent_Karol_Nawrocki_wizyta_port_Rzeszow_Jasionka_i_POLLOGHUB_20251202_MWB20055-218x150.webp)



![Wisłokostrada w Rzeszowie na finiszu. W styczniu trasa ma być gotowa [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/wislokostrada2-218x150.jpg)
![Nowy dziecięcy OIOM w Rzeszowie otwarty. To jedyne takie miejsce na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/otwarcie-oiom-rzeszow-218x150.jpg)
![Budowa nowej drogi ekspresowej na Podkarpaciu coraz bliżej. Trasa ułatwi dojazd do S19 [MAPA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/10/droga-ekspresowa-pogladowe-218x150.jpg)

![Dostawczak w Jeziorze Solińskim. Internauci snują teorie – nikt nie trafił [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/polanczyk-dostawczy-w-wodzie-06-218x150.png)





![Stare rury na Podwisłoczu muszą zniknąć. Rzeszów modernizuje sieć ciepłowniczą [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/10/Projekt-bez-nazwy-3-2-218x150.jpg)










![Kończy się sezon turystyczny w Zamku w Łańcucie. Czeka tam wyjątkowa atrakcja [ZDJĘCIE]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/muzeum-zamek-lancut-storczyk-218x150.jpg)











![Wisłokostrada w Rzeszowie na finiszu. W styczniu trasa ma być gotowa [WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/wislokostrada2-324x235.jpg)