87 proc. tegorocznych maturzystów w rzeszowskich szkołach zdało egzamin dojrzałości. To lepszy wynik niż średnia krajowa i w całym województwie podkarpackim.

[Not a valid template]

 

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna podała wyniki tegorocznych matur. W całym kraju egzamin dojrzałości zdało 79,5 proc. maturzystów. Na Podkarpaciu z maturą poradziło sobie 80 proc. zdających.

W Rzeszowie z kolei maturę zdało 87 proc. maturzystów. W rzeszowskich liceach ogólnokształcących egzamin zaliczyło 93 proc. licealistów, w technikach – 75 proc. Pełną listę wyników matur w rzeszowskich szkołach możecie sprawdzić TUTAJ.

Z tego zestawienia wynika, że wszyscy uczniowie maturę zdali w dwóch szkołach: w Technikum nr 12 i Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia. Ale w obu szkołach maturę zdawało mało osób, odpowiednio 26 i 15.

Najgorzej wypadło Technikum nr 4. Na 224 zdających, maturę zaliczyło tylko 48,66 proc. maturzystów. Egzamin zdało 109 osób, „oblało” go aż 115.

W sumie maturę w rzeszowskich szkołach zaliczyło 2458 osób, nie zdało 378.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W zestawieniu szkół, które otrzymaliśmy z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Rzeszowie, nie zostało uwzględnione bezpłatne Akademickie Liceum Ogólnokształcące przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

W ALO maturę zdali wszyscy uczniowie – 58. Szczególnie dobrze poszła im matematyka. Średnia krajowa z matematyki wyniosła w tym roku 56 proc., w ALO – 67 proc.

– Ten wynik to powód do dumy – podkreśla Renata Łunarska, dyrektor szkoły. – Aż 80 proc. naszych uczniów podniosło swój wynik z matematyki w porównaniu do egzaminu gimnazjalnego. Na 58 zdających, 15 osób podniosło wynik o ponad 20 proc. a rekordzistka nawet o 42 proc.  – dodaje Łunarska.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Przeczytaj koniecznie! Wygraj bezpłatną metamorfozę stomatologiczną!

fot. Joanna Kielar

Reklama