Zdjęcie: Materiały WSPiA

15 procent – o tyle więcej kandydatów w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku wybrało studia w WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej. Najpopularniejszymi kierunkami pierwszej turze rekrutacji była tegoroczna nowość „kryminologia” oraz „administracja/zarządzanie”. 

W tegorocznej rekrutacji na studia w WSPiA kandydaci mogą wybrać jeden z pięciu kierunków studiów: „administracja” (studia I i II stopnia), „bezpieczeństwo wewnętrzne” (studia I i II stopnia), „kryminologia” (studia I stopnia), „prawo” (5-letnie studia magisterskie) oraz „zarządzanie” (studia I stopnia).

Na kierunkach „administracja” i „zarządzanie” uczelnia proponuje nowatorską ofertę „administracja/zarządzanie”. – Kandydat nie musi wybierać kierunku studiów w momencie składania podania. Decyduje o tym dopiero po pierwszym rok wspólnych zajęć – wyjaśnia Przemysław Pawlak, rzecznik WSPiA.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!
Pierwsza tura zakończona

I tura rekrutacji w WSPiA trwała od 1 czerwca do 3 sierpnia. W tym czasie tegoroczni maturzyści mogli rekrutować się za pośrednictwem systemu on-line. Podsumowanie tegorocznej rekrutacji pokazuje, że prowadzone przez WSPiA kierunki studiów cieszą się niesłabnącą popularnością wśród maturzystów. 

Studia w WSPiA ogółem wybrało 15 proc. więcej kandydatów niż w analogicznym okresie ub. r. Studia I stopnia wybrało ponad 10 proc. więcej osób. Na studiach II stopnia to aż o 20 proc. kandydatów więcej niż w ub. r. Rekrutacja na 5-letnie studia magisterskie (prawo) utrzymuje się na takim samym poziomie jak w poprzednich latach. 

Najpopularniejszy w tym roku kierunek na studiach I stopnia to „administracja /zarządzenia” i nowość „kryminologia”. Na studiach II stopnia kandydaci najchętniej wybierali „administrację”. Dużym zainteresowaniem cieszy się także „bezpieczeństwo wewnętrzne”.

Nadal czekają na kandydatów 

Pomimo dobrych wyników I tury rekrutacji WSPiA nadal ma wolne miejsca na wszystkich kierunkach. Osoby zainteresowane studiami mogą już składać podania w II ture rekrutacji, która zakończy się 28 września 2022 r.  

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama