Zdjęcie: KP PSP Brzozów

Wypadek autokaru wycieczkowego w Grabownicy Starzeńskiej pod Brzozowem. Liczba osób poszkodowanych wzrosła do dziewięciu. Są wśród nich dzieci. 

Jak mówiła nam kom. Ewelina Wrona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, do wypadku doszło w piątek (14 października), około godz. 16:30, na drodze wojewódzkiej nr 835 (odcinek Grabownica Starzeńska – Dynów). 

– Autokar wycieczkowy, który jechał z miejscowości Gostyń w Wielkopolsce w kierunku Bieszczad, uległ awarii, wjechał do rowu i uderzył w słup energetyczny – mówi kom. Wrona.

Początkowo była mowa o czterech poszkodowanych, ta liczba później zwiększyła się do siedmiu. Przed godz. 21:00 bryg. Marcin Betleja, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, podał, że rannych zostało ostatecznie 9 osób.  

– Wszyscy podróżujący wyszli z pojazdu o własnych siłach. Poszkodowani wymagali pomocy medycznej – dodaje 

– 7 osób przewieziono do szpitali w Brzozowie, Krośnie i Sanoku. Część poszkodowanych przetransportowano do krośnieńskiego szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – mówiła mł. asp. Joanna Baranowska, rzecznik brzozowskiej policji. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Jak ustalili policjanci, autokarem podróżowało 47 osób, z czego 45 to podróżni i dwaj kierowcy (obaj byli trzeźwi). Wśród podróżnych było dwoje dzieci w wieku 13 i 16 lat. Są one – jak podali strażacy – wśród osób rannych. 

– Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – poinformował przed 21:00 bryg. Betleja. Na miejscu wypadku pracują funkcjonariusze, w kulminacyjnym momencie było 17 zastępów straży pożarnej z powiatów: krośnieńskiego, sanockiego i brzozowskiego. 

DW 835 jest całkowicie zablokowana, policjanci zorganizowali objazdy. Utrudnienia miały potrwać do godz. 22:00, ale mogą się one przeciągnąć aż do północy.  

Zdjęcie: KP PSP w Brzozowie
Zdjęcie: KP PSP w Brzozowie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama