Zdjęcie: Youtube.com / Rzeszów News

Prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał 42-letni mężczyzna, który w niedzielę wieczorem na al. Powstańców Warszawy w Rzeszowie w trakcie przebiegania przez jezdnię został potrącony przez kierowcę lancii. 

Jak informowaliśmy, do wypadku doszło ok. godz. 21:00. Uczestniczyły w nim trzy samochody. W poniedziałek policja podała więcej szczegółów na temat zdarzenia. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 41-letni mieszkaniec Rzeszowa, który kierował lancią, jechał lewym pasem ruchu al. Powstańców Warszawy w kierunku ul. Hetmańskiej.

– Na skrzyżowaniu z ul. Podwisłocze potrącił przebiegającego przez jezdnię, 42-letniego mężczyznę. Następnie w tył lancii uderzył jadący za nią, 37-letni kierujący fordem. W wyniku zderzenia lancia została przemieszczona na fiata pandę, który jechał w tym samym kierunku, prawym pasem ruchu – relacjonuje Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Okazało się, że 42-latek przebiegał przez jezdnię poza przejściem dla pieszych. Mężczyzna był również pijany – miał niemal 3 promile alkoholu w organizmie. Pieszy z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Kierowcy uczestniczący w wypadku byli trzeźwi. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności całego zdarzenia.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama