Reklama

20-letnia kobieta została potrącona przez kierującego hondą na al. Rejtana w Rzeszowie. 28-letni kierowca nie zatrzymał się przed przejściem dla pieszych.

[Not a valid template]

 

O wypadku poinformowali nas internauci. Do zdarzenia doszło ok. godz. 9:30 przed przejściem dla pieszych przy Zespole Szkół nr 2 na al. Rejtana niedaleko Uniwersytetu Rzeszowskiego. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policji, kierujący hondą jechał w kierunku al. Kopisto.

– Ominął inny pojazd, którego kierowca zatrzymał się, by przepuścić pieszych. Na przejściu dla pieszych była już 20-letnia kobieta, która została potrącona przez kierującego hondą. Nie zatrzymał się on, by przepuścić pieszych – mówi Jacek Kocan z podkarpackiej policji.

20-latka z obrażeniami została przewieziona do szpitala. Jej stan zdrowia nie jest jeszcze znany. 28-letni kierowca hondy (mieszkaniec Rzeszowa) był trzeźwy. Do godz. 11:45 zablokowany był lewy pas ruchu al. Rejtana w kierunku al. Kopisto. Ruch odbywał się prawym pasem. Obecnie nie ma już utrudnień.

Za tego typu wykroczenia kierowców, którzy nie ustępują pierwszeństwa pieszym i omijają inne auta zatrzymujące się przed przejściem, policjanci surowo karzą. – Bardzo często zatrzymują kierowcom prawo jazdy – dodaje Kocan.

I tak też się stało w przypadku kierowcy hondy. Od dłuższego czasu w rzeszowskiej policji obowiązuje zasada, by kierowcom za te wykroczenia zatrzymywano uprawnienia do kierowania pojazdami.

– Nie ma pobłażliwości. Takie wykroczenia stanowią duże niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia pieszych – mówi Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji.

(kaw, ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Przeczytaj jeszcze: Która część Rzeszowa atrakcyjniejsza? Gdzie kupować mieszkanie?

NaszGaj

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: