Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Zakończyły się utrudnienia na drodze krajowej nr 19 w Lutczy w powiecie strzyżowskim, gdzie w niedzielę przed południem doszło do potrącenia 12-letniej dziewczynki. 

Jak poinformował nas nadkom. Adam Szeląg z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, do zdarzenia doszło przed godz. 12:00.

– 30-letni kierowca opla movano (mieszkaniec powiatu krakowskiego), jadąc w kierunku Rzeszowa, potrącił 12-letnią dziewczynkę, która najprawdopodobniej stała w tym czasie na skraju jezdni. Dziewczynkę przewieziono do szpitala. Na szczęście, 12-latce nic poważnego się nie stało, doznała niegroźnych stłuczeń – mówi nadkom. Adam Szeląg. 

Początkowo policjanci zdarzenie zakwalifikowali pod wypadek, ostatecznie zakończyło się na kolizji. Dziewczynka jeszcze dzisiaj opuści szpital. Przez kilkadziesiąt minut były utrudnienia na DK 19, ruch odbywał się wahadłowo, zablokowany był prawy pas w kierunku Rzeszowa. Po godz. 13:30 Adam Szeląg poinformował, że utrudnienia już się zakończyły.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

4 KOMENTARZE

 1. Jak jeżdżę uwierz mi bardzo dużo po kraju to doświadczam najwięcej ‘odpalow’ właśnie z tych w/w użytkowników dróg. Co do kierowców jedynie mam jedną uwagę, że coraz więcej jest “regulatorow’ którzy jadą o 20km/h mniej niż na wolno, niż na znaku lub z przepisów wynika, po prostu się wleka. Też niektórzy strasznie zwalniają przed fotoradarem, jacyś bardzo lękliwi, często do 30km/h. To utrudnia jazdę.

 2. Bądźcie tego świadomi. Zachowajcie czujność!
  SZEROKIEJ DROGI!

  To chyba tłumaczy cały sens wypowiedzi. Kierowca to osoba, która ma dokument uprawniający do poruszania się jakimkolwiek pojazdem. Kierujący, to osoba, która osobiście kieruje pojazdem w ruchu. Myślę że dopóki się nawzajem nie będziemy szanować na drodze i w jej pobliżu – żadna policja ani przepisy nie pomogą. Jak nie będzie chemii między pieszymi, rowerzystami, rolkarzami, deskorolkowcami, motocyklistami, motorowerzystami i samochodziarzami, to dalej ludzie będą ginąć. Rewolucyjna czujność jest obecnie potrzebna u każdego uczestnika ruchu. Wchodzisz, wjeżdżasz na przejście/przejazd – upewnij się że kierujący nie popełnił błędu. Skręcasz jako kierujący – upewnij się że pieszy nie zrobił błędu.

 3. Zawodowy kierowco – winni motocykliści, cykliści, rolkarze i piesi.
  Ale kierowcy to ANIOŁY!
  Brawo, tak trzymać, grunt to dobre samopoczucie.

 4. Już wiele razy podkreślałem że zima jest lepsza dla ruchu drogowego i kierowców.
  Mniej wypadków, mniej zdarzeń gdzie mamy do czynienia rannymi lub ofiarami.
  Jedynie drobne niegroźne kolizje a średnia prędkość jazdy nie wiele mniejsza.
  Teraz zaczęło się lato i już zaraz będzie wysyp zdarzeń z:
  -motocyklistami (nadmierna prędkość, wybryki na drodze, wyścigi, nieustąpienie pierwszeństwa)
  -rolkarzami/wrotkarzami (nauka jazdy, jazda drogą…)
  -rowerzystami (brak myślenia, nieznajomość przepisów, brak dbałości o bezpieczeństwo, brak oświetlenia pojazdu po zmroku)
  -pieszymi (nienoszenie odblasków, nierespektowanie przepisów dot. przejść dla pieszych, wtargnięcia przed pojazd, poruszanie się niewłaściwą stronę drogi)
  -małoletnimi, nieletnimi (wtargnięcie przed pojazd np. za piłką, nieumiejętne korzystanie z drogi)

  Takie uroki lata i tej Waszej “pięknej” pogody, która czasami wpływa na percepcje, zdolności psychotechniczne i najogólniej mówiąc na poprawne myślenie.
  Wprost mówiąc jest to pora roku zwana porą największej ignorancji.

  Bądźcie tego świadomi. Zachowajcie czujność!
  SZEROKIEJ DROGI!

Comments are closed.