Zdjęcie: Komenda Powiatowa Policji w Kolbuszowej
Reklama

11 osób przewieziono do szpitali po wypadku w Widełce w powiecie kolbuszowskim, gdzie w poniedziałek po południu doszło do zderzenia busa marki Mercedes należącego do firmy przewozowej Marcel z osobowym volvo.

Do wypadku doszło po godz. 15:00 na drodze krajowej nr 9. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że 36-letni kierowca volvo, który jechał w kierunku Rzeszowa, z nieznanych jeszcze przyczyn zjechał na przeciwny pas drogi i zderzył się z mercedesem-busem. Busem podróżowali głównie mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego i okolic – przekazuje nam Jolanta Skubisz-Tęcza z Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej.

Jak podaje policja, busem podróżowało 10 osób w wieku od 17 do 60 lat (9 pasażerów i kierowca), w volvo jechał tylko 35-letni kierowca. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Rzeszowie informuje, że w wypadku rannych zostało 11 osób. Wszystkich uczestników zdarzenia przewieziono do okolicznych szpitali na badania. Większość jeszcze tego samego dnia opuściło szpitale. 

W szpitalu pozostał kierowca mercedesa, 36-letni mieszkaniec powiatu sandomierskiego oraz jeden z pasażerów. Kierowcy obu pojazdów byli trzeźwi. Z uwagi na stworzenie realnego zagrożenia dla życia i zdrowia uczestników ruchu drogowego funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy kierowcy volvo. 

Krajowa „9” była całkowicie zablokowana przez ponad dwie godziny, po 17:00 wprowadzono ruch wahadłowy. Utrudnienia zakończyły się po 18:00. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

6 KOMENTARZE

  1. Marcel sie wycwanil wycial konkurencje a teraz podnosi ceny biletow. Mnie juz nie oskubia, bo zainwestowalem we wlasne auto, innym tez bym to radzil.

  2. max najpierw sobie przeczytaj artykuł ze zrozumieniem a później pisz cytuję Marcel i wszystko jasne! Bo akurat tu nie była wina kierowcy Marcela lecz kierowcy Volvo.

Comments are closed.