Zdjęcie: Policja.pl
Reklama

Dwie osoby zostały ranne na skutek wypadku na drodze ekspresowej S19 w podrzeszowskiej Stobiernej.

Do wypadku doszło w środę po godz. 15:00. Służby rzeszowskiego oddziału Generalnej Dróg Krajowych i Autostrad, informowały, że na S19 zderzyły się trzy pojazdy: ciężarówka i dwa samochody osobowe. 

Policja zaprzeczyła, by w wypadku brała udział ciężarówka. – Stała na poboczu, ale w zdarzeniu nie uczestniczyła – twierdzi nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierowca skody, 41-letni mieszkaniec Świdnika z województwa lubelskiego, jechał w kierunku Lublina. Podczas wyprzedzania, nie zachował należytej ostrożności, zjechał na przeciwny pas i zderzył się z jeepem. 

– Jeepem kierowała 20-letnia mieszkanka Krakowa. W wypadku ranne zostały dwie osoby: kierowca skody i 19-letnia pasażerka jeepa. Oboje trafili do szpitala – relacjonuje nadkom. Szeląg. 

Przez ponad godzinę S19 w obu kierunkach była zablokowana. Tuż przed 17:00 został wznowiony ruch na trasie Rzeszów – Lublin. W przeciwnym kierunku droga wciąż jest zablokowana, objazdy są na węzeł Sokołów Małopolski DW 878 (dawna DK 19).

Policjanci przewidują, że utrudnienia mogą potrwać do godz. 18:00.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama