Zdjęcie: Pixabay

32-letnia kobieta jechała na hulajnodze. W środę (9 sierpnia) na skrzyżowaniu ulic Lwowskiej i Mieszka I w Rzeszowie potrącił ją 75-letni kierowca toyoty.

Policja o wypadku została poinformowana o godz. 10:00. Funkcjonariusze rzeszowskiej drogówki wstępnie ustalili, że 75-letni mieszkaniec Rzeszowa, który kierował toyotą, jechał środkowym pasem ulicy Lwowskiej w kierunku ronda Pobitno.

– Na wysokości skrzyżowania z ul. Mieszka I ominął pojazd, który zatrzymał się przed oznakowanym przejściem, by przepuścić pieszych – mówi asp. Andrzej Stebnicki z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. 

Na przejście z przejazdem rowerowym wjechała na hulajnodze 32-letnia rzeszowianka. Kobieta została potrącona przez kierowcę toyoty. 32-latka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Była trzeźwa, podobnie jak kierowca toyoty. Nie ma już utrudnień w ruchu. 

Advertisement

Omijanie samochodów, które zatrzymują przed przejściami dla pieszych, to jedno z najpoważniejszych wykroczeń w ruchu drogowym. Grozi za to mandat w wysokości 1500 zł, przy recydywie mandat wynosi już 3000 zł. Do tego dochodzi 15 punktów karnych.

Nierzadko za takie wykroczenie policjanci natychmiast zatrzymują kierowcy prawo jazdy. I słusznie! 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama