Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku przy al. Rejtana w Rzeszowie. Doszło tam do zderzenia volkswagena passata z 18-letnim motocyklistą.

O wypadku, do którego doszło przed godz. 14:00, poinformowała nas pani Justyna, Czytelniczka Rzeszów News. „Wypadek na Rejtana koło Biedronki, pas zablokowany w stronę Piłsudskiego. Utrudnienia w ruchu” – napisała.

Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji, początkowo mówił, że na al. Rejtana doszło do zderzenia samochodu osobowego ze skuterem.

Z kolejnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w wypadku brał jednak udział motocyklista, a nie motorowerzysta. To 18-letni mieszkaniec gminy Tyczyn, który lewym pasem jechał w kierunku ul. Lwowskiej.

Policjanci wstępnie ustalili, że na skrzyżowaniu al. Rejtana z ulicą Paderewskiego, motocyklista nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– Na skrzyżowanie wjechał na czerwonym świetle. Zderzył się z 40-letnim mieszkańcem gminy Dynów, który kierował volkswagenem passatem. Kierowca passata jechał z przeciwnego kierunku, na skrzyżowaniu skręcał w ul. Paderewskego – mówi Adam Szeląg.

W wyniku zderzenia, 18-letni motocyklista został ranny, karetka pogotowia ratunkowego przewiozła go do szpitala. – Od mężczyzny zostanie pobrana krew do badań na zawartość alkoholu. Kierowca volkswagena był trzeźwy – dodaje Szeląg.

Na al. Rejtana były utrudnienia w ruchu. Zablokowany był lewy pas w kierunku ul. Lwowskiej. Ruch odbywał się prawym pasym. Utrudnienia trwały do ok. godz. 15:30.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama