Dwa wypadki z udziałem pięciu pojazdów, trzy osoby ranne [FOTO]

8
Reklama

Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków. Do pierwszego doszło przy ul. Podkarpackiej w Rzeszowie, drugi miał miejsce w podrzeszowskiej Rudnej Małej.

 

„Ogromne korki z Boguchwały do Rzeszowa. Stoję w korku już 30 min. od strony Lutoryża” – napisał do nas pan Piotr, Czytelnik Rzeszów News. „Wypadek na granicy Rzeszowa i Boguchwały. Potworny korek” – dodawała pani Barbara.

Jacek Kocan z podkarpackiej policji mówi, że po godz. 12:00 na ul. Podkarpackiej tuż przed Boguchwałą doszło do wypadku.

– Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 33-letni kierujący fordem transitem uderzył w tył poloneza, który prowadził 61-letni mieszkaniec Rzeszowa. Następnie polonez uderzył w jadącego przed nim peugeota boxera. Peugeotem kierował 20-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego – relacjonuje Jacek Kocan.

W wyniku zderzenia ranna została 62-letnia pasażerka poloneza. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Na ul. Podkarpackiej nie ma już utrudnień w ruchu. Do ok. godz. 15:00 zablokowany był pas w kierunku Rzeszowa, ruch odbywał się wahadłowo. 

Do drugiego wypadku doszło ok. godz. 13:00 na drodze krajowej nr 9 w Rudnej Małej na terenie gminy Głogów Małopolski.  Wypadek wydarzył się na wiadukcie w okolicach skrętu na lotnisko w Jasionce.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca mercedesem, która jechała w kierunku Rzeszowa, zjechała na przeciwległy pas i czołowo zderzyła się z oplem. Do szpitala przewieziono dwie kierujące samochodami. Wiadukt jest całkowicie zamknięty, ruch odbywa się pod wiaduktem – mówi Jacek Kocan.

– Utrudnienia w ruchu potrwają do ok. godz. 16:30. Kobiety, które ucierpiały w wypadku, to 36-letnia mieszkanka gminy Krasne, która kierowca mercedesem, oraz 19-letnia mieszkanka powiatu kolbuszowskiego, kierująca oplem – dodaje Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

8 KOMENTARZE

  1. ten wiadukt…. powinien być z lotniska do strefy, a na drodze Rz-Głogów płaska jezdnia – DLA BEZPIECZEŃSTWA – idzie zima, będzie tam ślisko…

  2. nie masz do końca racji tzn. masz ale częściową – wypadek jest wtedy, kiedy tak jak napisałeś/aś wyżej dochodzi do śmierci uczestnika zdarzenia ale jeśli ktoś odniósł obrażenia ciała powodujące naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia trwający dłużej niż 7 dni to również klasyfikuje się to na wypadek.
    Nie wiesz jaki jest stan zdrowia kobiety, jakie ma obrażenia, no chyba że jesteś lekarzem, który właśnie przeprowadził serię badań u tej Pani, wtedy zwracam honor.

  3. ty pier…. trutniu wypadek jest gdy są osoby poszkodowane .kolizja jest gdy nikt w zdarzeniu nie ucierpiał.. nie znasz się to się nie odżywka.

  4. chciałbym przypomniec , ze wypadek jest wtedy gdy jakas osoba zgnieła. w dwóch zdarzeniach nikt nie zgniał i jest to kolizja także prosiłbym o zmiane nazwy w tytule artykułu :). Pozdrawiam

Comments are closed.