Dwa wypadki z udziałem pięciu pojazdów, trzy osoby ranne [FOTO]

Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch wypadków. Do pierwszego doszło przy ul. Podkarpackiej w Rzeszowie, drugi miał miejsce w podrzeszowskiej Rudnej Małej.

 

„Ogromne korki z Boguchwały do Rzeszowa. Stoję w korku już 30 min. od strony Lutoryża” – napisał do nas pan Piotr, Czytelnik Rzeszów News. „Wypadek na granicy Rzeszowa i Boguchwały. Potworny korek” – dodawała pani Barbara.

Jacek Kocan z podkarpackiej policji mówi, że po godz. 12:00 na ul. Podkarpackiej tuż przed Boguchwałą doszło do wypadku.

– Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 33-letni kierujący fordem transitem uderzył w tył poloneza, który prowadził 61-letni mieszkaniec Rzeszowa. Następnie polonez uderzył w jadącego przed nim peugeota boxera. Peugeotem kierował 20-letni mieszkaniec powiatu rzeszowskiego – relacjonuje Jacek Kocan.

W wyniku zderzenia ranna została 62-letnia pasażerka poloneza. Kobieta z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Na ul. Podkarpackiej nie ma już utrudnień w ruchu. Do ok. godz. 15:00 zablokowany był pas w kierunku Rzeszowa, ruch odbywał się wahadłowo. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Do drugiego wypadku doszło ok. godz. 13:00 na drodze krajowej nr 9 w Rudnej Małej na terenie gminy Głogów Małopolski.  Wypadek wydarzył się na wiadukcie w okolicach skrętu na lotnisko w Jasionce.

– Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca mercedesem, która jechała w kierunku Rzeszowa, zjechała na przeciwległy pas i czołowo zderzyła się z oplem. Do szpitala przewieziono dwie kierujące samochodami. Wiadukt jest całkowicie zamknięty, ruch odbywa się pod wiaduktem – mówi Jacek Kocan.

– Utrudnienia w ruchu potrwają do ok. godz. 16:30. Kobiety, które ucierpiały w wypadku, to 36-letnia mieszkanka gminy Krasne, która kierowca mercedesem, oraz 19-letnia mieszkanka powiatu kolbuszowskiego, kierująca oplem – dodaje Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama