Planujesz podróż bez GPS-u i nie chcesz się zgubić? Wypożycz sobie mapę! Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie właśnie zaktualizowała i powiększyła swoje zbiory kartograficzne.

Choć wielu z nas jest już po urlopie wakacyjnym, to jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać się np. w weekendową podróż z mapą w ręce.

Takie podróżowanie ułatwia swoim czytelnikom WiMBP (ul. Dąbrowskiego 33 A) w Rzeszowie, która na przełomie roku 2015/2016 odnowiła swoje zbiory kartograficzne i wzbogaciła je o kilkaset najbardziej aktualnych map i planów. Wśród nich możemy znaleźć najciekawsze i najczęściej odwiedzane miasta, kraje i krainy geograficzne Polski, Europy i świata.

– O atrakcyjności nowych zbiorów świadczy liczba ich wypożyczeń w bieżącym roku, która już w pierwszym półroczu tego roku znacznie przekroczyła liczbę wypożyczonych map w całym ub. r. – informuje Włodzimierz Ratyński, kierownik wypożyczalni głównej WiMBP.

Najcenniejszymi nabytkami biblioteki są wydawnictwa  ExpressMap Polska, które łączą w sobie mamy i przewodnik turystyczny. Ukazały się one w kilku seriach: 2 w 1 przewodnik i mapa, Comfort! Map & Guide: mini przewodnik, Comfort! Map & Guide. Biblioteka tego typu „literatury” kartograficznej zakupiła najwięcej.

Inne ciekawe pozycję to również  aktualne plany 124 miast wydane przez wydawnictwo Demart SA w serii „City Plus” oraz mapy turystyczno-krajoznawcze i przyrodnicze wraz z przewodnikami po parkach narodowych, krajobrazowych i kompleksach leśnych.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Nowe nabytki WiMBP w Rzeszowie nie tylko zaprowadzą miłośników podróży do celu, ale również pozwolą uzupełnić swoją wiedzę na temat najatrakcyjniejszych miejsc w Polsce i Europie.

Dodatkowo mapy i plany są  „wyposażone” w praktyczne informacje o godzinach otwarcia obiektów, cenach biletów, transporcie, kuchni regionalnej, zakupach, danych teleadresowych czy najciekawszych cyklicznych imprezach w danym mieście i regionie.

W nowych kartograficznych zbiorach biblioteki znajdziemy również szlaki piesze z czasami przejść, ścieżki dydaktyczne, szlaki rowerowe i konne oraz propozycje najciekawszych wycieczek górskich.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama