Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Dobra wiadomość dla czytelników. Od wtorku (4 maja) Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie umożliwia wypożyczanie do domu książek ze zbiorów Czytelni Głównej.  

Czytelnia Główna WiMBP w Rzeszowie przy ulicy Sokoła do tej pory udostępniała zbiory jedynie na miejscu. Od wtorku, ponad 78 tysięcy książek można wypożyczyć „na zewnątrz”. – Czytelnicy mogą wybierać spośród literatury naukowej, popularnonaukowej i literatury pięknej – poinformowała Katarzyna Błajdo z WiMBP w Rzeszowie. 

Wypożyczać do domu można wyłącznie książki oznaczone w katalogu online formułą: „Czytelnia Głowna – wypożyczalnia (Sokoła 13) – są egzemplarze dostępne do wypożyczenia”. Jednorazowo można wypożyczyć z Czytelni pięć książek. Bibliotekarz może odmówić wypożyczenia danego egzemplarza ze względu zły stan zbioru.

Książki z Czytelni Głównej są wypożyczane na 7 dni, z możliwością prolongaty. Po zarezerwowaniu książki, ma się trzy dni robocze na jej odbiór, wliczając w ten okres dzień zarezerwowania zbiorów.

Wypożyczać zbiory Czytelni Głównej będą mogli wyłącznie zarejestrowani czytelnicy WiMBP, posiadający kartę biblioteczną, wydaną w jednej z bibliotek publicznych w Rzeszowie – w budynku przy ul. Sokoła 13 można zapisać się do biblioteki na podstawie ważnego dokumentu tożsamości.

WiMBP w Rzeszowie zachęca do wcześniejszej rezerwacji online wybranych książek ze zbiorów Czytelni Głównej, za pośrednictwem katalogu elektronicznego, po zalogowaniu na indywidualne konto czytelnicze. Rezerwacji można dokonać również telefonicznie, pod numerem: (17) 86 69 429.

W sprawie nowej usługi informacji udziela Czytelnia Główna i Informatorium: czytelnia@wimbp.rzeszow.pl; infbib@wimbp.rzeszow.pl; tel. (17) 86 69 429; (17) 86 69 419.

Czytelnia Główna i Informatorium czynne są:

– poniedziałek: 10:00-15:00

– wtorek-piątek: 10.00-18:00 (przerwa na dezynfekcję 14:00-14:30)

– sobota: 10:00-14:00

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: