Zdjęcie: ZUS

Blisko 1,4 mld zł na wyprawki szkolne trafiło do rodziców z programu „Dobry start”. Na Podkarpaciu wypłacono ponad 74,5 mln zł dla 253 tys. dzieci. 

Wyprawka szkolna (300 zł) przysługuje raz w roku na każde uczące się dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku uczniów z niepełnosprawnością – do 24 lat. W całym kraju wyprawkę wypłacono dotychczas na ok. 4,8 mln dzieci. 

Wnioski o wypłatę 300 zł można było składać do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych od 1 lipca do 30 listopada. Rodzice przesyłali wniosek za pomocą aplikacji mZUS, Platformy Usług Elektronicznych, bankowości elektronicznej czy portalu Empatia.

Wniosek mógł złożyć rodzic, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka. Wniosek dla dzieci przebywających w pieczy zastępczej składa rodzic zastępczy, osoba prowadząca rodzinny dom dziecka lub dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Pieniądze z programu „Dobry start” przyznaje i wypłaca ZUS. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Decyzje i zawiadomienia są przekazywane elektronicznie. Informacje na temat wniosku i jego obsługi można znaleźć na PUE ZUS lub w aplikacji mZUS (w statusie obsługi wniosku oraz w szczegółowych informacjach o świadczeniu).

Na Podkarpaciu najwięcej pieniędzy wypłacono w Rzeszowie – ponad 7,226 mln zł. W stolicy województwa złożono 17 396 wniosków na 24 532 dzieci. 

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama