Ople, Subaru, Maserati czy Porsche – właściciele najszybszych samochodów na Podkarpaciu wystartowali w niedzielę w Rzeszowie w kolejnym, legalnym wyścigu na 1/4 mili. Wzięło w nim udział 78 aut.

[Not a valid template]

 

Wyścigi organizowało Rzeszowskie Stowarzyszenie Sportów Samochodowych. Najszybsi kierowcy Podkarpacia w tym roku znów ścigali się na al. Sikorskiego. Wyścigi drag racing to inaczej wyścigi równoległe dwóch pojazdów: samochodów bądź motocykli, w Rzeszowie ścigały się tylko auta. Na starcie stanęły zarówno samochody seryjne, o mocy w granicach 100 KM, jak i znacznie mocniejsze, kilkusetkonne. Najmocniejsze – Audi A8 miało pod maską aż 1000 KM.

Zawodników podzielono w oparciu o rodzaj napędu ich aut – przedni, tylny, lub na obie osie. Osobno ścigali się właściciele samochodów seryjnych i przygotowanych specjalnie pod tego typu zawody.

– Chcieliśmy zobaczyć mocne silniki. To jest naprawdę coś niespotykanego w męskiej branży, lubimy to, i tu rzeczywiście można zobaczyć coś takiego – mówił Bartek Regula, który na wyścigi przyjechał wraz z kolegami. – Chociaż zajmujemy się innym sportem, bo kolega jeździ na motocyklach, a ja na quadach, to można zobaczyć coś nowego.

Ryk silników, piękne samochody i piękne kobiety ściągnęły w upalny dzień tysiące kibiców. – Ogólnie bardzo fajna organizacja imprezy i naprawdę warto było tu przyjechać – przekonuje Izaak Niemiec. – Słyszy pani ten ryk silników? To naprawdę coś fajnego. Sam mam samochód, który mógłby brać udział w takich zawodach, ale ze mną nikt by nie miał szans – śmiał się.

Legalne wyścigi na 1/4 mili zorganizowano w Rzeszowie po raz pierwszy w 2005 roku. Władze miasta, w porozumieniu z rzeszowskim oddziałem Polskiego Związku Motorowego, postawiły wtedy kierowcom warunek – wyścigi w zamian za to, nie będą się ścigać nocami po ulicach. Idea imprezy przywędrowała do Rzeszowa zza oceanu i bardzo dobrze została przyjęta w naszym mieście. Stolica Podkarpacia jest pierwszym miastem w Polsce, które zgodziło się na organizację legalnych wyścigów na dystansie 402,3 metra.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama