Reklama

Kamil Bujniewicz z Pszowa wygrał wyścigi wielowirnikowców, które odbyły się w niedzielę w Rzeszowie podczas Dron Show 2016. W imprezie wzięło ok. 5 tys. mieszkańców.

[Not a valid template]

Druga edycja Dron Show Rzeszów odbyła się na Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej. Jedną z atrakcji były wyścigi wielowirnikówców.

Na trasie liczącej 460 metrów, na której było 11 zakrętów i sześć bramek, rywalizowało 24 zawodników, którzy ze swoimi bezzałogowcami przyjechali z całej Polski. Oprócz zawodników z Rzeszowa, byli także m.in. z Pszowa, Ząbkowic Śląskich, Torunia, Lublina, Korzuchowa, Kazimierza Dolnego, Pruchnika, Siedlec, Tarnobrzegu, Krosna i Mielca.

Najpierw odbywały się kwalifikacje, w których startowały po cztery drony. W kwalifikacjach liczył się najlepszy czas. Po rozegraniu dwóch rund, z których każda liczyła po cztery okrążenia, zawodnicy przechodzili do eliminacji. Najlepszy czas kwalifikacji i całych zawodów uzyskał wielowirnikowiec Krzysztofa Chartanowicza z Warszawy. Jego bezzałogowiec jedno okrążenie pokonał w 19,49 sekund.

Do eliminacji przeszło 16 najlepszych zawodników. W eliminacjach obowiązywała zasada „kto pierwszy, ten lepszy”. Do kolejnych rund przechodziło dwóch najlepszych zawodników, dwóch odpadało. Do finału weszło czterech uczestników wyścigu.

Najlepszy okazał się Kamil Bujniewicz z Pszowa. Drugie miejsce zajął „Bedu” z Krakowa, trzeci był Piotr Stodulski ze Świdnika, a czwarte miejsce przypadło wspomnianemu Krzysztofowi Chartanowiczowi.

Najlepsi zawodnicy otrzymali ręcznie wykonane i niepowtarzane medale, a także elektroniczne podzespoły oraz drobne gadżety.

Wyścigi wielowirników nie były jedyną atrakcją Dron Show Rzeszów 2016. Na stadionie była również strefa, w której 21 wystawców prezentowało swoje bezzałogowce. Ta strefa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Chętnych nie brakowało w strefie dydaktyki, gdzie odbywały się pokazy naukowe, można było również spróbować swoich sił na symulatorze lotów.

– Szacujemy, że przez całą imprezę przewinęło się ok. 4-5 tys. mieszkańców. Jesteśmy bardzo zadowoleni z przebiegu imprezy. Stadion Miejski to świetne miejsce na tego typu zawody. W Rzeszowie nie znajdziemy lepszego – uważa Grzegorz Łobodziński, prezes Centrum Naukowo-Technologicznego Systemów Bezzałogowych, które zorganizowało Dron Show Rzeszów 2016.

Pierwsza edycja imprezy odbyła się w tamtym roku na rzeszowskich bulwarach. Organizatorzy zapowiadają, że kolejny Dron Show Rzeszów także będą chcieli zorganizować na stadionie przy ul. Hetmańskiej.

– Trzecia edycja odbędzie się przed przyszłorocznymi wakacjami – zapowiada Grzegorz Łobodziński.

(ak, ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: