Skóra z problemami wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Jej kondycji nie sprzyjają niekorzystne warunki atmosferyczne, a szczególnie wysokie temperatury i zmiany klimatu. Widoczne pory, nadmiar sebum i trądzik można złagodzić domowymi sposobami. Wystarczą odpowiednio dobrane kosmetyki do pielęgnacji.

Wysokie temperatury a skóra

Skóra to jeden z największych narządów człowieka. W życiu codziennym znosi wiele niedogodności. Duży wpływ mają na nią wysokie temperatury i zmiany klimatyczne. Ciepło oraz promieniowanie UV osłabiają ją i przyspieszają starzenie. Kłopotem jest też nadmiar nagromadzonego sebum, który w dermatologii określa się łojem. Widoczne pory skóry, jej przetłuszczenie i zmiany trądzikowe powstają właśnie z tego powodu.

Promieniowanie słoneczne ma najgorszy wpływ na skórę. Kontakt UV z naskórkiem przyspiesza tworzenie się wolnych rodników. Niszczą one fibroblasty odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny, czego efektem jest fotostarzenie się skóry i zmiana jej elastyczności. Wtedy jest ona szczególnie podatna na podrażnienia. 

Skóra człowieka wymaga odpowiedniej pielęgnacji w każdej porze roku, nie tylko latem. Ciepła pora to jednak szczególny okres, w którym potrzebujemy wyjątkowej ochrony. Dlatego warto zaopatrzyć się w kosmetyki dobrane do potrzeb skóry i konkretnego typu cery.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Kosmetyki do pielęgnacji skóry z problemami

Widoczne pory nie są chorobą, a jedynie defektem kosmetycznym. Nie można się ich pozbyć całkowicie, ponieważ są skórze potrzebne. Jednak można ich obecność zminimalizować na tyle, aby były mniej zauważalne gołym okiem. W przypadku trądziku, mimo że ten jest dermatologiczną chorobą przewlekłą, która w zaawansowanym stadium nierzadko wymaga leczenia farmakologicznego, odpowiednią pielęgnacją można złagodzić zmiany i zabezpieczyć skórę przed kolejnymi podrażnieniami.

W tym celu dobrze jest postawić na dermokosmetyki, ponieważ działają pielęgnacyjnie i leczniczo. Najlepszy wybór w tym wypadku stanowią:

  • preparaty nawilżające – w ich składzie jest Naturalny Czynnik Nawilżający oraz kompleks PCA, który zatrzymuje cząsteczki wody w skórze. Odżywiają one i utrzymują odpowiedni poziom nawilżenia, dzięki czemu nie dochodzi do przesuszenia i nadmiernej produkcji łoju;
  • kosmetyki przeciwtrądzikowe – w składzie dermokosmetyków na trądzik są unikatowe kompleksy cynku, które łagodzą podrażnienia i zapobiegają powstawaniu nowych. Poza tym doskonale oczyszczają skórę i nie zatykają porów. To ważne, zwłaszcza że przy tej chorobie dochodzi do nagromadzenia się sebum.

Kosmetyki z apteki nie wywołują reakcji alergicznych. Większość z nich ma filtry UV, chroniące skórę przed promieniowaniem słonecznym. Można je aplikować nawet pod makijaż. Używa się ich przez cały rok, nie tylko w porze letniej czy zimowej, gdy na zewnątrz panują niekorzystne warunki atmosferyczne.

 

Reklama