Terminal pasażerski lotniska w Jasionce oraz Filharmonia Podkarpacka – to miejsca, w których można oglądać prace graficzne studentów Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie.

Wystawę prac studentów informatyki i grafiki komputerowej  w WSIiZ można oglądać do końca maja. Niebanalne i pomysłowe grafiki są wystawione na I piętrze terminala pasażerskiego, obok stanowisk kontroli bezpieczeństwa. Do 13 maja otwarta jest wystawa prac studentów WSIiZ w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie.

– Prace naszych studentów pokazują ich duże umiejętności, kreatywność i zdolności, jakie rozwijają w uczelni w nowoczesnych laboratoriach IT, na zajęciach prowadzonych przez znakomitych specjalistów – mówi Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

Do dyspozycji studentów WSIiZ jest 70 innowacyjnych pracowni umożliwiających łączenie teorii z praktyką, co na rynku pracy ma bardzo duże znaczenie. Są to m.in. laboratoria wysokich technologii teleinformatycznych (np. laboratorium finansowe, grafiki 3D i 2D, laboratorium automatyki i robotyki, przetwarzania obrazu i rzeczywistości wirtualnej, laboratorium inteligentnych systemów informacyjnych), a także: pracownia kryminalistyczna, kosmetologiczna oraz laboratoria komputerowe.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Jednym z absolwentów WSIiZ, który robi międzynarodowa karierę jest Krzysztof Szczepański, tworzący animację do superprodukcji „Hobbit”. Sukcesami pochwalić się może także firma Mobitouch, założona przez studentów WSIiZ. Zajmuje ona czołowe lokaty w konkursach na najlepsze aplikacje mobilne, organizowanych m.in. przez Microsoft.

Ostatni znaczący sukces studentów WSIiZ w dziedzinie IT to m.in. I miejsce w krajowym finale największego światowego konkursu technologicznego „Imagine Cup 2014”,  organizowanego przez Microsoft.

– Chcemy zachęcić młodych ludzi do wybierania studiów związanych z branżą IT. Prowadzimy nabór na takie studia w języku polskim i angielskim. Kształcimy też grafików komputerowych. Jak pokazują badania rynku pracy, zapotrzebowanie na specjalistów z tych dziedzin ciągle wzrasta i mogą oni liczyć na świetne zarobki. Według danych Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, na pierwszym miejscu znajduje się branża IT – podkreśla Urszula Pasieczna.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama