Reklama

Od 29 lipca będzie można oglądać wystawę „Polska Walcząca/ Fighting Poland” na terenie rzeszowskiego Instytutu Pamięci Narodowej z okazji 70 rocznicy Akcji „Burza” i wybuchu Powstania Warszawskiego. 2 sierpnia odbędzie się także koncert Maleo Reggae Rockers.

Wystawa „Polska Walcząca/ Fighting Poland”.Wystawa ma charakter ogólnopolski. Centrala IPN w Warszawie przygotowała 15 paneli stanowiących trzon wystawy i taka sama część wystawy będzie prezentowana we wszystkich 11 oddziałach IPN w Polsce. Natomiast każdy oddział Instytutu stworzył część regionalną.

Wystawa w Rzeszowie będzie eksponowana przez miesiąc od 29 lipca od godz. 11:00 na ogrodzeniu okalającym siedzibę IPN przy ulicy Słowackiego 18. Uroczystości towarzyszyć będzie wykład Mirosława Surdeja pt. „Próby udzielenia pomocy Powstaniu Warszawskiemu przez żołnierzy Podokręgu Rzeszowskiego oraz Okręgu Lwowskiego AK”.

Natomiast od 1 do 18 sierpnia br. w pobliżu Pomnika Chwały Żołnierzy Podokręgu AK Rzeszów przy ul. Chopina eksponowany będzie fragment wystawy (16 paneli) przygotowanej przez IPN w Rzeszowie „Polskie Państwo Podziemne na Rzeszowszczyźnie 1939-1945”.

W ramach obchodów 70. rocznicy Akcji „Burza” i wybuchu Powstania Warszawskiego 2 sierpnia odbędzie się również w rzeszowskim klubie „Pod Palmą” przy ul. Cichej koncert „Panny Wyklęte” w wykonaniu zespołu Maleo Reggae Rockers. Wezmą w nim udział wokalistki, które wzięły udział w projekcie.

Wstęp na koncert jest darmowy. Bezpłatną wejściówkę można odebrać w siedzibie rzeszowskiego IPN przy ul. Słowackiego 18. Koncert rozpocznie się o godz. 20:00.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.