Zdjęcie: materiały prasowe WiMBP w Rzeszowie

Muszle ślimaków, małży i głowonogów. Te wyjątkowe okazy z mórz i oceanów, które od 30 lat gromadzi Marcin Chudzik, można oglądać w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie. 

„Rycerze mórz i oceanów” to wystawa, na którą składają się muszle ślimaków, małży i głowonogów, które Marcin Chudzik zebrał na wybrzeżach Oceanu Indyjskiego, Morza Środziemnomorskiego, Morza Bałtyckiego i w głębinach Pacyfiku.

Marcin Chudzik jest kolekcjonerem i od blisko 30 lat z pasją gromadzi wyjątkowe okazy pochodzące z lądu, mórz i oceanów.

– To nie pierwsza wystawa, którą udostępnia w rzeszowskiej bibliotece. W poprzednim roku czytelnicy mogli podziwiać wyjątkową kolekcję „Dwa oblicza świata przyrody. Świat roślin i żyjące w nim bezkręgowce” – przypomina Katarzyna Błajdo z WiMBP. – Wystawa cieszyła się ogromną popularnością – dodaje. 

Perły 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Tegoroczna wystawa eksponowana jest w dziesięciu gablotach w hallu budynku głównego WiMBP w Rzeszowie, przy ulicy Sokoła 13. Można ją zwiedzać do końca wakacji, do 28 sierpnia, w godzinach otwarcia biblioteki. Wstęp na wystawę jest wolny. 

–  Przy okazach znajdują się opisy i ciekawostki związane ze ślimakami, rozkolcowatymi, małżami i mięczakami – zachęca Błajdo. 

Uwagę zwiedzających przyciągać mają przede wszystkim perły w muszlach hodowlanych i olbrzymie okazy turbinelli, czyli bardzo dużych ślimaków morskich.

Zdjęcie: materiały prasowe WiMBP w Rzeszowie

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama