Do końca marca w galerii Millenium Hall można oglądać wystawę strojów i rysunków żurnalowych kolekcji autorstwa uczniów Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie.

Wystawa strojów futurystycznych przygotowanych przez uczniów klasy sztuki i projektowania  ALO jest efektem pokazu mody, który we wtorek odbył się w Millenium Hall. Pokaz miał formę konkursu.

Kolekcję inspirowaną wizją przyszłości oceniały rzeszowskie projektantki: Justyna Półtorak i Barbara Olearka oraz Mariola Szopińska, redaktor naczelny „Day&Night”. Jury spośród 31 propozycji wybrało 6 najlepszych.

Zwyciężyła Agnieszka Szmyd, uczennica klasy sztuki i projektowania ALO.  – Inspirowałam się metalicznością i prostotą stylu przyszłości – podkreślała Agnieszka. Jej strój powstał z męskiego garnituru. Zdobi go duży stojący kołnierz, złożony jak origami i połamane płyty CD, dające futurystyczny efekt. To właśnie metamorfoza męskiego garnituru  w damską garsonkę, zachwyciła jury.

Drugie miejsce zajęła Izabela Cieślak a kolejne Anna Jakubiec. Jury postanowiło również wyróżnić trzy stylizacje autorstwa Magdaleny Skotnickiej, Barbary Kowal oraz Aleksandry Remiszewskiej.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Większość kreacji była szyta lub przerabiana przez samych uczniów, którzy oprócz tradycyjnych materiałów wykorzystali inne, niezwykłe dla dzisiejszej mody, np. połamane płyty CD, druty od parasola, aluminium, czy rurki instalacyjne.

W kolekcji przeważa minimalizm. Rządzą proste kroje, którym jednak nie brakuje odważnych dodatków, świadczących o fascynacji nowymi technologiami. Przewodnim kolorem jest czerń, któremu towarzyszy srebro i czerwień. Uczniowie, choć stawiają na prostotę, nie idą na łatwiznę. Zainspirowani futuryzmem tworzyli stroje, które pokazują świeże spojrzenie na modę.

Wszystkie nagrodzone kreacje można oglądać do końca na pokonkursowej wystawie strojów futurystycznych w Millenium Hall na drugim piętrze w części sportowej galerii.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama