Wystawa pokonkursowa BZ WBK Press Foto w Rzeszowie i bezpłatne warsztaty

Od 1 grudnia w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa będzie można oglądać zdjęcia laureatów 13. edycji konkursu fotografii dokumentalnej BZ WBK Press Foto 2017. 

 

Wystawa będzie czynna do 13 grudnia w lokalu Galerii przy ul. 3 Maja 9. Nagrodzone zdjęcia konkursu BZ WBK Press Foto 2017 prezentowane są w sześciu kategoriach: Wydarzenia, Życie codzienne, Kultura i sztuka, Natura, Portrety, Sport.

– Przypominają nam, co było ważne w Polsce i na świecie w ubiegłym roku. Przywołują na nowo emocje związane z takimi wydarzeniami jak m.in. Światowe Dni Młodzieży czy Euro 2016, ale przede wszystkim pokazują ludzi w ich codzienności, która może być bardzo odmienna w zależności od części świata – podkreślają organizatorzy. 

Laureatem najważniejszej nagrody w konkursie za Zdjęcie Roku jest Szymon Barylski, freelancer. Nagrodzone zdjęcie zostało wykonane w marcu 2016 r. w obozie uchodźców w Idomeni na granicy grecko-macedońskiej, do którego przybywają tysiące imigrantów z różnych warstw społecznych, uciekając przed wojną, śmiercią i głodem.

Cały fotoreportaż, z którego pochodzi Zdjęcie Roku, zajął również I miejsce w kategorii Wydarzenia.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W dniach 1-2 grudnia, w ramach wystawy, odbędą również się warsztaty fotograficzne „Powrót do źródeł”. Poprowadzi je Waldemar Kompała, juror tegorocznej edycji BZ WBK Press Foto. Podczas warsztatów odbędzie się konkurs na najlepsze zdjęcie. Nagroda główna to aparat Instax mini 70 w filmem. Przewidziane są również nagrody dodatkowe.

Zapisy na warsztaty: biuro@bzwbkpressfoto.pl

Aparat Instax mini 70 to także nagroda dla autora najlepszej recenzji wybranego zdjęcia lub fotoreportażu prezentowanego podczas wystawy. Szczegóły konkursu będą dostępne w Galerii na jednej z plansz konkursowych.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama