Zdjęcie: Kamil Skrzypiec / Rzeszowskie Piwnice, podczas ostatniego spaceru

Najpierw można zobaczyć wystawę „Myśli zmieszane”. Następnego dnia pójść na spacer śladami Ignacego Łukasiewicza. A na koniec posłuchać rockowych przebojów lat 70.

Wernisaż wystawy „Myśli zmieszane” odbędzie się w poniedziałek (19 września) w Rzeszowskim Inkubatorze Kultury. Swoje obrazy będzie prezentować Anita Biela. Pochodzi z Rzeszowa, tu ukończyła II LO, teraz studiuje projektowanie graficzne na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

„Myśli zmieszane” jest drogą artystki w szukaniu swojego miejsca wśród chaosu zupełnie nowego, dorosłego życia. A jednocześnie jest dla niej pierwszymi krokami w życiu artystycznym – informują organizatorzy. „Chce podzielić się swoimi myślami zebranymi w losowy i chaotyczny sposób, tak jak zwykle one pojawiają się w głowie”.

Anita, oprócz sztuk plastycznych, interesuje się teatrem muzycznym, wegetariańską kuchnią i budżetowym podróżowaniem. Wernisaż rozpocznie się o godz. 16:00. 

Łukasiewicz w Rzeszowie 

Spacer rzeszowskimi śladami Ignacego Łukasiewicza, to już propozycja na wtorek (20 września). Rok 2022 to Rok Ignacego Łukasiewicza, stąd też temat spaceru w cyklu „Oko na miasto”.

– W trakcie spaceru planowana jest gawęda o życiu, dokonaniach i znaczenia dla rozwoju XIX-wiecznego przemysłu naftowego w Galicji. Przy tej okazji będzie okazja wspomnieć o Rzeszowie z poł. XIX w. z jego zabytkami – zachęcają organizatorzy.

Będzie mowa o zabudowie mieszkaniowej, obiektach publicznych, koszarach wojskowych i jeżeli wystarczy czasu, to także podczas pieszej wędrówki po mieście pokażemy zabytki kolejowe, tworzącego się w tym czasie węzła kolejowego w Rzeszowie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Spacer rozpocznie się we wtorek (20 września), o godz. 17:00 na Skwerze Kultury nad Rzeszowskimi Piwnicami. Będzie tłumaczony na język ukraiński.

Jam session 

Tym razem na jam session zabrzmią rockowe przeboje z lat 70. Podkarpacie ma wielu znakomitych muzyków bluesowych, którzy do tej pory inspirują się twórczością urodzonego w Zgłobniu pod Rzeszowem Tadeusza Nalepy.

Jako region graniczny, Podkarpacie czerpie też z twórczości artystów krajów ościennych. Podczas jam session spotykają się doświadczeni muzycy i wokaliści z Polski i Ukrainy z młodzieżą, która dopiero zaczyna swoją przygodę z muzyką.

Uczestnicy biorący udział w jam session muszą przynieść swoje instrumenty. Początek o godz. 18:00, w Rzeszowskich Piwnicach, w środę 21 września. 

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama