Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Zarzut usiłowania zabójstwa i czynnej napaści na funkcjonariusza usłyszał 23-latek, którzy zaatakował policjanta siekierą. Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. 

Do zdarzenia doszło w zeszłą niedzielę 22 września ok. godz. 18:00 w Nawsiu w powiecie ropczycko-sędziszowskim. Do policjantów z komendy w Ropczycach dotarły informacje, że wcześniej Szpital Psychiatryczny w Straszęcinie koło Dębicy samowolnie opuścił 23-latek, który przebywał tam na dobrowolnym leczeniu.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. Pojechali do jego rodzinnej miejscowości – Nawsia. Okazało się, że 23-latek ukrył się w piwnicy. Gdy do niej weszli policjanci, mężczyzna rzucił się na jednego z funkcjonariuszy z siekierą. 26-letniemu policjantowi udało się zneutralizować cios, ale ostrzem siekiery został trafiony w prawą część czoła.

Napastnik został obezwładniony przez poszkodowanego policjanta i jego kolegę z patrolu. Ranny funkcjonariusz z poważnymi obrażeniami głowy trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację. Lekarze określają stan policjanta jako stabilny i niezagrażający jego życiu.  

23-letni mężczyzna został zatrzymany, w Prokuraturze Rejonowej w Ropczycach przedstawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa i czynnej napaści na funkcjonariusza. Na wniosek prokuratury, 23-latek trafił do aresztu na trzy miesiące. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: