Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Czas najwyższy zakończyć patyczkowanie się z osobami, które nie noszą maseczek w sklepach, autobusach i pociągach. Rzeszowska policja zapowiada częstsze kontrole. 

W całym kraju rośnie liczba zachorowań na COVID-19. Tylko w piątek odnotowano prawie 1900 nowych infekcji, na Podkarpaciu przybyło 72 zakażonych, jedna osoba zmarła. Policja przypomina, że nadal obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeniach zamkniętych oraz w komunikacji publicznej.

– Rzeszowscy policjanci zwiększą liczbę kontroli w galeriach, placówkach handlowych oraz środkach transportu publicznego – zapowiedział w piątek nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Policjanci apelują o rozsądek i odpowiedzialność, które służą ochronie życia i zdrowia nas wszystkich.

Mimo czwartej fali koronawirusa, wiele osób świadomie nie zakłada maseczek. Widać to szczególnie w miejskich autobusach. Jeszcze kilka miesięcy temu kierowcy zwracali uwagę pasażerom, że jeżeli nie założą maseczki, to mają opuścić pojazd. Od pewnego czasu kierowcy w ogóle na to nie patrzą. 

– Niestosowanie się do obowiązku zakrywania ust i nosa jest wykroczeniem, za które policjant może ukarać mandatem w wysokości do 500 zł. Również osoby bez poprawnie założonej maseczki mogą zostać ukarane mandatem – przypomina nadkom. Adam Szeląg.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama