wzornictwo-tekstylia-moda-wystawa-galeria-rzeszow

Limitowana wystawa w Galerii Rzeszów już w sobotę, 1 kwietnia, poświęcona m.in. wzornictwu tekstyliów. Porozmawiacie też o możliwości studiowania na Wydziale Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów w Łodzi.

Wystawę organizuje samorząd studencki Wydziału Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów łódzkiej Politechniki. Studenci i uczelnia zapraszają wszystkich interesujących się modą, sztuką i designem oraz lubiących własnoręcznie wykonywane stroje i produkty.

Podczas wydarzenia wystawiane będą efekty działalności studentów na uczelni, jak i te realizowane hobbystycznie.

wystawa-galeria-rzeszow

Od godz. 15:00 do 19:00 w Galerii Rzeszów (poziom -1), będzie można oglądać autorskie dzieła sztuki w różnej formie, zaczynając od obrazów na płótnie, aż po własnoręcznie robioną biżuterię.

Wydarzenie będzie okazją do zapoznania się z szeroko rozumianym wzornictwem, które – jako kierunek studiów – działa w ramach Politechniki Łódzkiej.

wzornictwo-tekstylia-moda-wystawa-galeria-rzeszow

Wydarzenie może być szczególnie interesujące dla osób stojących właśnie przed wyborem studiów. Obecni studenci łódzkiej uczelni, którzy zorganizowali wystawę, chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania oraz opowiedzą o tym jak wygląda nauczanie i praktyki na tym elitarnym kierunku.

wystawa-galeria-rzeszow

Wydział Technologii Materiałowych i Wzornictwa Tekstyliów Politechniki Łódzkiej zajmuje się badaniami, nauczaniem oraz praktycznym stosowaniem materiałowych i wzornictwa. W skład wydziału wchodzą katedry zajmujące się m.in. technologią przędzenia i tkania, drukiem i barwieniem tkanin, chemią i fizyką polimerów, jak również projektowaniem i wzornictwem tekstyliów.

Uczelnia oferuje różnego rodzaju programy studiów, w tym studia inżynierskie, magisterskie oraz doktoranckie. Studenci mają możliwość zdobycia wiedzy teoretycznej oraz praktycznych umiejętności poprzez laboratoria i projekty badawcze prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę naukową.

Wydział ma również duże doświadczenie w współpracy z przemysłem tekstylnym, co umożliwia studentom nawiązanie kontaktów z potencjalnymi pracodawcami i zdobycie cennego doświadczenia zawodowego. Dzięki temu absolwenci wydziału są poszukiwani na rynku pracy i znajdują zatrudnienie w wielu różnych branżach, takich jak przemysł tekstylny, modowy, chemiczny czy też kosmetyczny.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama